Haber Sitesi Nasıl Yapılır?

Haber Sitesi Nasıl Yapılır?


Bir internet haber sitesi hazırlamak ve devam ettirmek sitenizi başarılı bir internet sitesi yapmak için gereken çok ufak bir parçadır. Bazı internet siteleri sadece belli grupların okuyucularına ya da ideolojilerine hitap ederken diğer pek çok haber sitesi haberleri olabildiğince tarafsız bir şekilde sunmaya çalışır. Hangi yolu seçerseniz seçin siteniz için sadık takipçiler oluşturmanız yapmanız gereken en önemli şeydir. Burada amacınıza ulaşabilmenizi sağlayabilecek pek çok şey var.
Açıklamalar
1) Sitenizin amacına karar verin. Fikirlerinizle beyin fırtınası yapın. Kendinize ne tarz haberlerin sunulduğunu bir haber sitesi hazırlamak istediğinizi sorun. Mesela ciddi haberlerin sunulduğu bir haber sitesi mi yapacaksınız? Ya da sporhaberleriyle ilgili bir internet sitesi hazırlayacaksınız? Peki, sitenize haberleri nereden sağlayacaksınız? Sitenizi belli bir hedef kitlesine göre mi hazırlayacaksınız?
2) Haber sitenizi tasarlaması için bir site tasarımcısı kiralayın ya da eğer sitenizi yapmak için gerekli becerilere kendiniz sahipseniz kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Siteniz hazırlanırken sitede neler bulunması gerektiği konusunda notlar alın ki bunları siteyi koymayı daha sonra unutmayın.
3) Hedef kitlenize göre sitenize reklamlar alın. Sitenizin adının duyulması için sosyal ağ platformlarını kullanın. Ama sakın insanları spam maillerle rahatsız etmeyin. Spam yollamamanız sizin diğer tanınan aktif katılımcıları olan haber siteleriyle benzer olduğunuzu düşündürür. Bu da insanların sizin sitenizi ziyaret etmeye sevk eder.
4) Sitenize aldığınız reklamları da sitenin uygun sayfalarına yerleştirin. Örneğin bir hastaneden aldığınızı bir reklamı sağlıkla ilgili sayfalara koyun. (223)

1 comment — post a comment

gökhan

peki kardeş ben bunları yaparımda ama nasıl

host ve domain aldım diyelim sonra ne olacak script diye bir şey varmış

cvp venkliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir