Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalara olan kredi veya kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemezseniz, kredi notunuz düşmeye başlar. Ödemelerinizi daha da geciktirseniz, bankalar tarafından tüm borçlarınız avukata devredilir ve hacizlik olursunuz. Bu gibi işlemleri hepimiz artık biliyoruz. Ama daha sonrasındaki  yaşanacakları bilemeyebilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltebilmeniz sizin için artık çok zor olabilir. Çünkü bankaların nezdinde kara listede olmanızdan dolayı tüm kredi kartı ve kredi talepleriniz red kararı alır. Tüm borçlarınızı sıfırlasanız dahi en az 2 yıl boyunca bankalar size kapalı olacaktır.

Böyle bir durum yaşamışsanız ve tüm borçlarınızı kapatmanıza rağmen bankalardan kredi kartı veya kredi alamıyorsanız, kredi notunuzu yükseltmeniz gerekmektedir. Kredi notunuzu yükseltmeniz içinde kredi kartınızın olması ve ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekmektedir. Ama bankalardan kredi kartı alamıyorsunuz çünkü vermiyorlar. Yaptığınız tüm başvuruların red kararı alıyorsa.  İşte bu durumda yapmanız gereken şey bloke teminatlı kredi kartı almaktır. Ancak bu şekilde kredi notunuzu yükseltebilme şansınız vardır. Küçük ayrıntı ise, kredi notu hiç oluşmamış kişiler farklıdır, borçlarından dolayı kredi notu düşen kişiler farklıdır. Yani hiç kredi notu oluşmamış kişiler bankalardan normal bir şekilde kredi kartı alıp, kredi notunun oluşmasının ve yükselmesini sağlayabilirler. Ama borçlarından dolayı kredi notu düşen kişilerin böyle bir şansı yoktur.

Bloke teminatlı kredi kartı nedir? Sizin bir bankaya hesap açtırmanız gerekmektedir. Bu hesap limitinde size kredi kartı verilir. Kredi kartı limitiniz sizin açıtığınız hesap tutarında olmaktadır. Banka bu hesapta olan paranız kadar size verdiği kredi kartına %1 bloke koyarak size verir. Yani siz hesabınıza 2000 TL yatırdığınız bunun %1 gibi lik kısmına banka bloke koyar geri kalan kısmını kadar sizin kredi kartı limitiniz yapar.  Kredi kartınızdan yaptığınız her harcama sizin limitinden düşmektedir. Sizde kredi kartı ödemelerinizi tekrardan hesabınıza yatırarak, limitinizi açmış olacaksınız. Ancak böyle bir işlem ile borçlarınızdan dolayı düşen kredi notunuzu tekrardan yükseltebilirsiniz.

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar ise, Kuvvet Türk Bankası, Türk Ekonomi Banka sıdır. Bu bankaların Web sitelerinden teminatlı kredi kartı başvuruları yapamazsınız. Ancak şubelerine gidip, vadesiz hesap açtırdıktan sonra böyle bir talepte bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir