Kredi Kartı Borçları için Çözüm Sektörü

Çığ gibi büyüyen kredi kartı borçları, yeni bir iş sektörü yarattı: çözüm sektörü. Bankaların koşullarından daha insaflı görünen koşullar sunan tefeciler, büyük ilgi görüyor.  Yöntemleri gerçekten ilginç. Referans gazetesinin haberine göre, tanıtımlarını internet üzerinden ve el ilanlarıyla yapan tefeciler, banka borcunu kapattıkları vatandaşın kartıyla taksitle kontör alıyorlar. Yüksek kredi kartı faizinden kurtulan vatandaş, yeni borcunu sabit taksitle ödüyor.

İşte ilginç alışverişin ayrıntılarıyla anlatıldığı o haber:

Bir zamanlar mahalle aralarında çek, senet veya ipotek karşılığında verilen nakit paranın yerini yeni yöntemler alıyor. Modern tefeciler buldukları ‘kontör satma’ yöntemiyle borçlunun bankaya ödeyeceği miktarı uygun ödeme koşulları da sağlayarak düşürüyor.

İstanbul’un en lüks semtlerinden Nişantaşı’nda kontör ve cep telefonu satışı yapılan bir apartman dairesindeyiz. Masalarında tüm bankaların POS cihazının bulunduğu büronun telefonları susmak bilmiyor. Sırada bekleyen müşterileri kimi türbanlı, kimi açık, şık giyimli kadın ve erkek görevliler bilgilendiriyor. Ancak anlattıkları cep telefonu ya da kontörle ilgili değil. Müşteriler kredi kartı mağduru, onlar da kredi kartı borcundan kolayca kurtulmanın yollarını anlatıyor.
  
Kriz dönemlerinde hortlayan “modern tefecilerden” birindeyiz. Kredi kartı mağduru olarak kapısını çaldığımız büroda 4 yıldır görünürde kontör ve cep telefonu satışı yapılıyor. Bir zamanlar mahalle aralarında çek, senet veya ipotek karşılığında verilen nakit paranın yerini yeni yöntemler alıyor.

Kontör satışı da bu yöntemlerden biri. Merkez Bankası verilerine göre, son 9 ayda ferdi kredi ve kredi kartları borçlarını ödememiş kişi sayısı 1 milyon 59 bin 360’a ulaşırken, modern tefecilerde krizi fırsata çeviriyor. Reklamlarını da internet siteleri, mail zincirleri ve sokaklarda dağıttıkları el broşürleri ile yapıyor.
  
Biz de bu büroya bir broşür sayesinde ulaşıyoruz. “Kredi kartı borcunuz mu var? Ödeyemiyor musunuz? Çözüm mü arıyorsunuz? Düşünmeyin” sorularının yer aldığı broşürdeki adrese gittiğimizde görevlilerden biri bizi masaya oturtuyor ve bilgi vermeye başlıyor: “Talep çok arttı. Bu işi 4 yıldır yapıyorum. Önce Adana’da başladım, sonra İstanbul’a geldim. Şu sıralar işlerimiz çok iyi. Avukata ya da icraya düşmüş kartlara hizmet vermiyoruz. Borçlarınızı hemen gidip bankada ödüyoruz. Daha sonra bankaların uyguladığı faiz oranlarının yarısını uygulayarak, belli bir miktar parayı sizin kartınızdan kontör almak için çekiyoruz. Siz, bu yeni borcunuzu 12 ayda ve bankanın öngördüğü taksit miktarının yarısına bankaya geri ödüyorsunuz.”
  
POS tefecisinin “kıyakları” bunlarla da bitmiyor. Yüzünde banka reklamlarından çıkma bir gülümsemeyle bakan tefeci, faiz miktarının elden verilmesi halinde indirim de yaptıklarını söylüyor.
   
‘BANKALARIN DA İŞİNE GELİYOR’
Etrafı büyük bankaların şubeleri ile çevrili, İstanbul’un en gözde semtlerinden birinde “faaliyet gösteren” bu kişiye “Peki siz bunları yaparken, kimse peşinize düşmüyor mu?” diye soracak oluyoruz. POS tefecisinin bize verdiği yanıt, “Küresel krize karşı dayanıklı bankacılık sistemimizin” yaşadığı açmazları gözler önüne seriyor: “Tüm bankaların kartları ile çalışıyoruz, bütün POS makinalarına sahibiz. Bu durum bankaların da işine geliyor. Bizim sayemizde alacaklarını tahsil ediyorlar. Yoksa her borçluyu avukata verseler, tahsilat yıllar sürer. Böylelikle, bankalar da vatandaş da biz de memnun oluyoruz.”
  
Borcunu ödeyemeyen vatandaşın kredi kartı borcunu çeşitli yollarla kapatan, ardından belli bir faiz oranı ile aynı karttan uzun vadeli para çeken “POS tefecileri”, bu yöntemle yüz binlerce YTL gelir elde ediyor ve küresel krizin yarattığı durgunluk ortamında “kılını bile kıpırdatmadan” köşeyi dönüyor.
    
BANKA FAİZLERİ DÜŞÜRÜLMELİ
Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER) Başkanı Ömer Keser, tüketicilerin kart borçları nedeniyle gayri resmi, hukuki altyapısı olmayan hiçbir kurum veya kişiye başvurmaması gerektiğini söyledi. POS tefecilerinin tüketiciye yardımcı olur gibi gözükürken, haksız kazanç sağladıklarını vurgulayan Keser, “Bu durum istismara çok açık. Dolayısıyla böyle kimselerle iş yapan tüketici yarın çok ciddi bir sıkıntı ile karşılaşabilir” dedi. Türkiye’deki kart faizi oranlarının BDDK verilerine göre dünya ortalamalarının üstünde olduğuna dikkat çeken Keser, özellikle küresel krizin de etkisiyle son zamanlarda bankaların çok cüzzi miktarlardaki kredilerin bile peşine düştüğünü dile getirdi. Ellerinde ödenmiş dekontu olan tüketicilerin bile kapısının çalındığını anlatan Keser, “Türkiye’deki bankaların artık kredi kartı faizlerini, tüketici kredisi faizleri seviyesine düşürmelidir. Aksi takdirde vatandaşlarımız danışmanlık kisvesiyle uyanıklık yapan tefecilere muhtaç kalmaya devam edecektir” diye konuştu.
    
POS tefecileri nasıl çalışıyor
* Ali Bey, 10 bin YTL’lik kredi kartı borcunu ödeyemiyor.
* Aylık yüzde 5 kart faizi oranı ile yıllık yüzde 70 faiz ödeyerek, borç miktarı 17 bin YTL’ye çıkıyor.
* Bunu istemeyen Ali Bey kontör ve cep telefonu satışı yapan POS tefecisine gidiyor.
* Tefeci bankaya gidip 10 bin YTL’lik borcu hemen kapatıyor.
* Buna karşılık Ali Bey’in kredi kartından belirlediği faiz oranını da hesaba katarak 12 bin YTL’lik kontör alımı gerçekleştiriyor.
* Bu alışverişi de 12 taksite böldürüyor. Ali Bey, bankaya 1 yılda 17 bin YTL yerine 12 bin YTL borçlanmış oluyor.
* Tefeci ise elindeki kontörleri satarak, oturduğu yerden 2 bin YTL kâr etmiş oluyor.
* Tefeciler kredi kartlı işlemlerde doğrudan alınan KDV’den kurtulmak için kontör yükleme işlemi yapıyorlar.
 * Çünkü kontör aracılığı için ek bir KDV alınmıyor.
   
Vatandaşın borçtan kurtulmak için kullandığı bazı yöntemler
* Başka bir bankadan tüketici kredisi alınarak, mevcut kredi kartı borcu kapatılıyor.
* Özellikle beyaz eşyacılarda alışveriş yapılmış gibi, mesela 1000 YTL’lik kart işlemi yapılıyor. Dükkân sahibi müşteriye nakit olarak 900 YTL veriyor, kalan 100 YTL’yi kendi alıyor.
 * Kuyumcudan 12 ay taksitle altın alan bir kişi, altını başka bir kuyumcuda bozduruyor. Daha sonra elde ettiği nakitle, diğer kartının borcunu kapatıyor.

143 comments — post a comment

münever sezer

acil paraya ihtiyacım var yardım edin nolur aylık öderim 1500

hasan

Uygun ödeme koşulları ile finans desteği yapılır.

Samet

Bursadamısınız Telefon numarası alabilirmiyim acil olarak 12 bin tl nakite ihtiyacım var senetle 12 ay taksitle geri odemesini yapabilirim. yardimci olursanız sevinirim

dilek

hasan bey bana dönüş yaparmısınız şartlarınız nedir

leyla

Acil 4000 tl ihtiycm var bna ulasin lutn

Adem

Merhaba 2 ay sonra geri ödemek kaydıyla 10-15 bin lira ihtiyacım var lütfen yardımcı olun

havva

acil 2000 tl lazım nolur

kredionay

Kredi kullanmak isteyenlere %10, 12 aya %15, 24 aya 36 aya kadar %20 faiz uygulanır.Bu krediler de sigortalı ve başarılı bir kredi işlem sağlamak için onaylanmıştır.kredi kredi onay hizmetleri% 100 gerçek ve güvenlinirdir..Kredi kullanmak isteyenler daha fazla bilgi için, lütfen e-posta kredionay@hotmail.com aracılığıyla bize ulaşabilirler e-posta adresine kullanmak istedikleri kredi tutarı ve vadeyi bununla birlikte isim soy isim ,telefon numarası ve ikamet ettikleri il ve ilçeyi belirtmelidirler..

songül

merhabalar benim acil 25000 tlye ihtiyacım var aylık 700 öderim.yardımcı olursanız sevinirim

mustafa

yeni açacağım iş yerleri için 200.000 bin acil paraya ihtiyacım var lütfen ciddi olanlar arasın faizini yüz yüze görüşürüz 05432580594

memet baran

merabalar askeri personel memuruyum bankalardaki kredi kullanımım olduğu için şu an kullanamıyorum senetli kredi verecek varsa 542 495 71 88 lütfen bana ulaşşın..

İlhan

Acil 15000 tl ihtiyacim var 1 aylıgına

Serkan

Merhaba 2200 tl net gelirim var senetle 15 000 tl kredlye ihtiyacim var.

murat türk

İyi günler arkadaşlar. Biz Kıbrısta Özel kuruluş olarak teminatlı teminatsız,bankada sıkıntı yaşayan vb kişilere özel kredi desteği sağlıyoruz. Bizim sistemimizde ;
1-Dolandırıcılar gibi önden peşinat istenmez,
2-Tefeciler gibi %10-20 vb faiz oranları uygulanmaz,
3-Para hesabınıza geçmeden herhangi bir senet veya çek imzalatılmaz,
4-Tüm işlemlerimiz bulunduğunuz illerde belirleyeceğimiz noterlikler tarafından yapılmaktadır.(Gerekli görüldüğü tattirde avukatımız aracılığıylada yapılmaktadır.)
Yukardaki açıklamalarımda da olduğu gibi zor zamanlarınızdan faydalanmak isteyen ve malesef bizim meslek kuruluşlarımızı hedef almış bir takım dolandırıcılara asla inanmayınız.
NOT:HİÇ BİR KREDİVER KURUMU VEYA FACTORİNKLER KESİNLİKLE PEŞİN PARA İSTEME GİBİ BİR SAÇMALIK YAPMAZ.
Evet arkadaşlar rahat bir nefes alıp borçlarınızdan kurtulmak isteyen arkadaşlar bize ulaşabilirler.
BİZ KİMİZ : Biz bankalarda veya diğer yerlerde nakit borcu olan şahısların,borçlarını bir nevi devralma ve yapılandırma yapıyoruz.
NE KADAR ÖDERİM : Mesela 5,000 TL kredi ihtiyacınız var ve 24 ay vade istiyorsunuz ,biz size 5,000 TL veriyoruz , 5,000 tl 24 ay vadeli olarak aylık ödenmesi gereken tutar:283,64 TL
toplamda ise 6,800 TL oluyor.
NASIL KREDİ KULLANIRIM: Kredi kullanmak istediğiniz taktirde bireysel temsilcilerimizle yapacağınız ön görüşme sonrasında sizden sitenilecek evraklar;
1-Ev adresiniz (İkametiniz olduğu yer) NOT: Genel sorgulamada vermiş oldugunuz adreste muhtarlık ve nufus kaydınız olması gerekmektedir.
2-Öncelikle kullanmak istediğiniz miktarı ve ödeme şekillerini müşteri satış danışmanlarımızla belirledikten sonra Kuruluşumuz Adresinize 2-3 iş günü içersinde PTT veya KURYE aracılığıyla Kredi sözleşmesi,kimlik bilgi formu,Krediver satış sözleşme, vs gönderecektir.
3-Kredi sözleşmesi kimlik bilgi formu ve krediver sözleşmesi kapıda KURYE veya PTT görevlisi tarafından doldurulup imzalatıldıktan sonra tekrar tarafımıza gönderilecektir.
NOT: İMZALAMIŞ OLDUGUNUZ SÖZLEŞMEDE ” HERHANGİ BİR PARA ÖDENMEMİŞTİR VE YUKARDAKİ KİMLİK SAHİBİNİN HERHANGİ BİR BORCU YOKTUR, SADECE ÖN SÖZLEŞMEDEN İBARETTİR. ” İbaresi yer almaktadır.
4-Evraklar 1 gün içersinde ACELE KURYE sistemiyle bize geldiğinde aynı gün sizinle irtibata geçip bulunmuş olduğunuz ildeki anlaşmalı olduğumuz notere gidip (giderken yanınızda paranın yatırılması istenilen hesap iban no,kimlik aslı ,kimlik fotokopisi götürülecektir)
NOT: Hesap numarası olarak kesinlikle kredi kartı vermeyiniz ,çünkü kredi kartında bankanız size ekstra EFT masrafı çıkarabiliyor. Vadesiz hesap veya mevduatlı hesap,veya normal hesap olması önemle rica olunur.
5-Siz noterde gerekli işlemleri yaptırdığınızda noterle kurulan irtibatta onay verildiği taktirde 5 dakikada para hesabınıza geçiyor.Paranızın hesaba geçmesini bankanızı arayarak doğruladıktan sonra noterin vermiş olduğu senetleri imzalıyorsunuz.ve işleminiz bitiyor.
ÖDEMEYİ NASIL VE NEREYE YAPACAĞIM: Ödemeleriniz için size PTT matik şifresi verilecektir ve sizin belirlediğiniz ödeme günlerinde o PTT Matik nuamrasına yatılacaktır.

İRTİBAT :0-530-171-01-72
MESAİ SAATLERİ :HAFTA İÇİ 10,00-16,30 HAFTASONU CUMARTESİ 10,00-16,30

osman

telefon numarası kapalı

kenan

acil 15 20 bin arası ıhtıyacım var 05362777001

ayhan

adım ayhan acil 2000 tl ye ihtiyacım var,faizli senet karşılığı bana borç verebilecek arkadaşların bana yardımcı olmasını bekliyorum. 05357846566

esin

acil 1000 liraya ihtiyacıom var 3 ay sonra öderim….

aytaç turgut

acil 30000 tl ye ihyıaycım var

can

acil 15 bin tl ye ihtiyacım var aylık 400 tl karşılıgı bu parayı bana temin etmek isteyen arkadaşlar beni acil arayın anlaşalım

onur

Merhaba Murat bey,

Benim 30-75 bin tl ye ihtiyacım var. Kredi kartlarımı ödemem gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz acaba ? sizi aradım ancak ulaşamıyorum.

yusuf

iş yeri sahibiyim callcenter . acil 15 bin tl ihtiyacım var . dürüst olarak yardımcı olacaklar arasın aylık 1000 tl ödenir

ata

acil 15.00 tlye ihtiyacım var.şirket sahibiyim.aylık düzenli ödeme yaparım.sözleşmeli senetli veya noter senetli nakite ihtiyacım var.

atalay

mr bugün acil 800 tl ihtiyacım var bana pazartesi günü ödeme şartıyla lütfen bana yardımcı olun

onur

3000 tl ihtiyacım var.

kasım

80000 t lazım vere bilirmisiniz babam emekli ögretmen bende eşimde çalışanız bizim paramız bize yetiyor abimden dolayı sorun lar yasadık bu durumu düzeltmek istiyoruz babamın maası 1444 tl maasını devrede biliriz aylık odemesi 1444 tl olacak sekılde ayarlarsak olabılırmı acaba detayları konusmak için numaramı bırakıyorum

nuri

acil 8.000 tl ihtiyacım var faiz önemli değil

onur

arkadaşlar bu kıbrısda bir şirketiyiz diyen ve telefon numarası bırakan kişiye inanmayın verdiği numara kapalı başka bir sitede başka numaralar vermiş onları aradım onlarda da başka birileri çıkıyor bu arada 15000 tl nakite ihtiyacım var 0 541 213 81 16 telefonum 24 saat açık

turgay gökdemir

lütfen yardımcı olun . işe yeni girdim bankalarla daha önceden bir sıkıntım oldu . kredi cekemiyorum . acil 12000 lira ya ihtiyacım var . 1850 lira maasım var. aylık 600 ödeyebilirim lütfen yardımcı olun . 05307704800

dilaver

pvc dograma işi yapıyorum 2000 bin tl ye acil ihtiyacım var temmuz 25 te geri ödeyecem faiziyle 0537 995 86 01

Ozcan

1500 TL borç para lazım.3ayda geri ödeyeceğim.senet imzalarım

birol

slm benim 20000 tl ihtiyacım var 1000 tl ödeyebilirim her ay bursalıyım bankalarda kart borcum ve kıkredim var hepsini ödeyerek tek yere borçlanmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum 05377210029

gözde YAZGAÇ

slm acil 1000 tl ıhtıyacım var 1 aylık 0541 297 19 82

Ercüment Kaya

Merhaba Herkese, krediniz onaylanmadıysa, ve hali hazırda bir krediniz var ise yinede ek bir krediye ihtiyacınız var ise, gecikmeye girmediyseniz size kredi onaylatabiliriz. Bize ad soyad, tc numarası, dogum tarihi, cep numarası, maaşınınız ne kadar olduğunu ve nekadar kredi istediğiniz yazarsanız öncelikle KKB nize baktırıp kredinizin cıkıp çıkmayacağının bilgisini verebiliriz. Krediniz onaylanmadan hiçbir ücret talep etmeyiz, Onaylanma durumunda yüzde 15 komisyon almaktayız. Bu şertlar altında kabul ederseniz, bilgilerini krediverilir@hotmail.com a yollayın geri dönüş olumlu yada olumsuz yapılacaktır.

dilek

merhaba çok acıl nakıte ıhtıyacım var evıme ıcra geldı 2gun ıcınde odeme yapmam gerekıyor bana yardımcı olursanız sevınırım gerı odemedede 24 ay olarak 7.000 ıstıyorum irtb.05310825693

eser bahar

2000 tl maaş alıyorum 8000 tl ye ihtiyacım var senetle bu meblayı verecek varsa lütfen arayın aylık ödemesi 500 tl yi geçmemeli sorun yaşamamak için tel 0553 379 71 47

admin

Bankadan alsana neden buradan yazıyorsun. Sonra kandırıldık diye ağlarsınız

semıh

acil nakite ihtıyacım var bana ulasırmısınız

semıh

acil beklıyorum

özlem

Lütfen acil nakite ihtiyacım var lütfen. 15000 TL. 500 TL GERİ ÖDEMELİ

mehmet hakan

12000 tl ye ihtiyacım var belgeli olarak 2500 + 600-900 arası ikramiyem var aylık 500 ödeyebileceğim şekilde nakite ihtiyacım var ivedi olarak..

ali ankara

ADIM CUMALI ANKARALIYM
BENIM ACILENW 20 BIN LIRAYA IHTIYCM VAR CLSYRM VE AYLIK 750 TL GERI ODEYEBILIRIM ANKARADAN YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM
COK ACIL LUTFN

Reliance Finance

Merhaba!
 
Eğer mali yardım gerekiyor mu?
 
      Her türlü kredi için şimdi başvurun ve acilen para almak!
 
2.000 $ dan $ 5,000000.00 arasında değişen miktarda * Randevular
* Faiz oranı% 3 olduğu
* Geri ödeme 1 ile 20 yıl arasında seçim yapın.
* Aylık ve yıllık geri ödeme planı arasında seçim yapın.
Kredi esneklik * Şartlar ve koşullar.
 
Bütün bu plan ve daha, lütfen bize ulaşın.

Adı: Adres: Ülke: Miktar Gereken: süresi: Telefon Numarası: Aylık Geliri:
 

içtenlikle
yönetim

yusuf serdar

şartlarınızı nedir

musa

ACİL 65000 TL İHTİYACIM VAR NASIL ULAŞABİLİRİM SİZE

havva zuhal

Merhaba telefon numaranizi ve firma yerinizi yazarsaniz iletisime gecmek istiyorum

ard

buralarda hiç bir şey cıkmaz arabanız varsa size sunacağım işle buralara yazdığınız yani aradığınız para kısa bir sürede cıkar arsubak99 mail adresine mail atın görüşelim size uymazsa yapmayız

ard

burada para bulamazsınız size bir teklifim var sizde bende bu işten karlı cıkacağız bu iş için araba lazım benım arabam yok arsubak99 mail atın

metin

kamuda memurum 10000 ihtiyaç var senet karşılığı taksitler halinde öderirim ödeme hoşulları ve faizi belirtin

ŞEYHMUS

merhaba acil olarak 15.000 liraya ihtiyacım var. aylık ödemelerini gerçekleştirebilirim. lütfen bana yardımcı olun konu çok önemlidir. mail adresim

Ali

Acill 5000 liraya ihtiyacım var 24 ay taksitte geri ödemeli Gaziantep’te ikamet ediyorum yardımcı olursanız sevinirm tel 05418317060 acilll

kredi hizmet

biz 1.80 faiz oranıyla 36 ay vadeye kadar maaş bordronuza orantılı noter sözleşmesiyle para veren bir iştirakçi kuruluşuz. türkiyenin heryerine hizmet vermekteyiz. geliriniz olması gerekiyor. Esnafta olsanız vergi levhanız olması gerekiyor. Yada maaş yazınız ve maaş bordronuz olması gerekiyor. ev adresinizi maaş bordronuzu isim soy isim telefon numaranızı mail adresime atarsanız kuruma iletiyorum. olumlu olursa size bilgisini veriyorum olumlu diye ödeme planınızı çıkarıyorum. olumsuzsada bilgisini veriyorum. mail adresi hizmetkredi@hotmail.com

deniz

bu kadın dolandırıcıdır inanmayın kardeşim sahtekarın haram yiyenin teki,insanların zamanını umudunu çalıyor

UĞUR

Acil bütünn kredi/kredi kartı borclarımı kapamak için 7000 liraya ihtiyacım var. Ödeme düzensizlikleri,skor nedeniyle maaş aldığım banka dahil hiç bir banka kredi vermiyor. Aylık 2700 lira bordrolu gelirim var. Ön ödeme,yol parası,vs. gibi sacma istekleri olanlar uzak dursun lütfen. Krediyi çıkarana zaten 1000 lira para vereceğim.
Onun haricinde noter onaylı senetle de bu parayı verebilecek ikrazatcı arkadas varsa 7000’e 12 ay vadeli olarak toplamda 9500 ödeyebilirim. Bana ulaşmak isteyenler 0506 383 65 59

ard

merhaba
bu işte beraber olacaksak karşılık güven olası gerekir.
bunun için araç gerekli . benim aracım yok aracın bağaj kısmı büyük olacak beraber seyahat edeceğiz .kısa sürede aradığınız parayı temin ederiz özelllikle bayan olursa iş daha kolay olur .arsubak99 mail atın görüşelim

salih

merhabalar acil 5000 tele ihtiyacım var taksitle öderim cokm sıkıştı lütven yardımcı olursanız sevinirim salih05534551762 2 güne kadar lazım ama bankalardan alamadım biraz borcunm onları ödücem allah rızası için

hamza

acil 7500tl ihtiyacım var ticari taksi sahibiyim yardımcı olursanız 05459158875

özgür

acil 5.000 tl paraya ıhtıyacım var her türlü şartı kabul ediyorum bana ulaşın lütfen no:0545 238 12 65

metin

Merhaba 80.000 TL ihtiyaç im var 8ay sonra Nisan 2014 borcunun tamamini kapatacagim. Tel 546 677 55 57

metin

kamuda memurum masımda icra yok senet karşılığı kredi verecek arayın görüşelim ödemede sıkıntı olmaz meosde68@hotmail.com 5413918892

KADİR KEREM

İyi günler senet karşılığı borç para veriyorum notere beraber gidiliyor orada paranızı verıyorum sayıyorsunuz daha sonra ımza atıyorsunuz.. kac ay ıstıyorsanız o kadar senede ımza atıyorsunuz.. her ay odedıgınız senedı noterden alıyorsunuz… yalnız guvenlık acısından 300 lıra on odeme alıyorum noterde bu parayı gerı verıyorum sıze sadece guvenlık ıcın daha once 5 kısıye yardımcı oldum cebimden 2500 TL gitti gelmediler o yüzden böyle bır karar aldım benım kımsenın parasında gozum yok.. sartlar bunlar kabul edersenız mesaj atın…

mesut

slm benim 9000 tlye ihtiyacım var arayın konuşalım çok acil

serdar

Kerem bey isyeri kuracam bana 5000lira lazim nasil irtibat kurabiliriz

yasin

bana çok acil 50000 tl para lazım karşılıgını ödüyeceğimi temin edrim

havva zuhal

Kadir kerem bey istan ul bagcilardayim bana ulasirmisinjz

fnda

kadir kerem bey iyi günler benim acil nakite iht
yacım var yarın akşama kadar mailden degide tlden dönüş yaparsanız sevinirim senet imzalarım şartlarınızı kabul ediyrm yeterki işim hallolsun çok acil yalcarıyrm

gamze

koşullarınızı ve nasıl işlem yapacağınızı görüşmek isterim
acil lütfen

tuba

Acil döner misiniz.
Teşekkürler

Remziye

Ben çok acil 5000 TL arıyorum lutfen

metin ak

banka kredisi çıkarılır 100tl komisyonla kara listede olsanız bile05395703899

metin ak

anka kredisi çıkartılır garanti yüzde bin kara listede takipte olsanız bile çıkartırız yüz lita komisyon üçretini yalayanın aynı gün işlemini başlatır bi haftada sonuşlandırırız irtibat için ltf ilk kendinizi tnıtıcı sms atınız05395703899irtibat no

Mağdur

Kerem bey bana da yardımcı olur musunuz lütfen ?

çağrı

Borç para verilir.en az 3000 tl olmak şartıyla

hamza50

Merhaba
İstanbulda misiniz ve senetle kredi verebiliyor musunuz?
Benim 5000 ine ihtiyacim var. Bankadan su an icin cekemiyorum.
Hangi sartlarla odemem gerekir. Tsk

ömer

merhaba şartlar nedir benimde ihtiyacım var.mail olarak bildirirmisiniz lütfen.iyi günler.

gamze

nasıl,
öğrenebilir miyim

mustafa

Merhaba. 15 bine ihtiyacım var 3 hafta sonra gerekli faizi ile bir kerede geri ödeyeceğim.

ahmet

acilen 5000 tlye ıhtıyacım vardır.her sartınızı kabul edıyorum senette yaparız taksıt taksıt faiziyle öderim numaram çok acil beklıyorum.

ismail demir

YARDIMCI OLABİLECEĞİMİZ KREDİ ALANLARI :
1)TİCARİ İŞLETME KREDİSİ
2)KOBİ İŞLETME KREDİSİ
3)İPOTEKLİ İŞLETME KREDİSİ
4)GAYRİ NAKTİ KREDİ
5)BİREYSEL KREDİ
6)TÜKETİCİ KREDİSİ
7)İHTİYAC KREDİSİ
8)KONUT ALIM KREDİSİ
9)ŞAHSINA AİT VEYA İKİNCİ VEYA 3. ŞAHISLARA AİT İPOTEK KARŞILIĞI İHTİYAÇ KREDİSİ
10)ŞAHSINA AİT ARAÇ REHİNİ İLE İHTİYAÇ VEYA İŞLETME KREDİSİ
11)İMZA KEFALETİ İLE İŞLETME KREDİSİ
12)MÜŞTERİ ÇEKLERİ İLE GERÇEK TİCARETTEN DOĞAN ALACAK SENETLERİ KARŞILIĞI NAKİT KREDİ
13)PROJELENDİRME KREDİLERİ
14)YATIRIM KREDİLERİ
15)İŞ YERİ EDİNDİRME KREDİLERİ
16)OTEL İŞLETME KREDİLERİ
17)MAKİNA TEŞHİZAT KREDİ,LERİ
18)LEASİNG İLE GAYRİMENKUL ALIM KREDİLERİ
19)LEASİNG Lİ ARAÇ ALIM KREDİLERİ
20)OTOMOBİL ALIM KREDİLE

murat

istanbul da ticari işletmem var.kredi ihtiyacım var.
[five_sixth_last]

kenan

ben memurum bana acil para lazım.tşk

yasin

bana acil nakit 50000 tl lazım fakat bankalardan takıntım nedeniyle alamıyorum

Maglortelrunya

Ankarada Yaşıyorum çalışanım skor puanım düşük kredi çekemiyorum bana yardımcı olurmusunuz aylık gelirim 2500

tayfun

acil 10000 liraya ihtiyacım var

Mehmet Hilmi ÖZKAN

Bilgisayar teknik servisçiyim seyyar olarak yapıyorum işyeri açmak için 6.000 ile 10.000 arası paraya ihityacım var senet imzalarım para miktarı ne olursa olsun 5.000 tl faiz öderim detaylar için numaram adanalıyım senetleri noterde imzalarım

LIBERTY KREDİ HİZMET DESTEK PLANI INC

Merhaba, stres ve kişisel veya işletme kredisi Onay olmadan hızlı ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse, şimdi% 3 temel faiz oranı kredi teklifi olarak bizimle irtibata geçiniz. Bizim kredi güvenli, daha fazla bilgi ve uygulamalar için, bu e-postayı yanıtlayın. (libertyloaninvestment@ymail.com) Saygılarımızla,

tarik

40.000 tl 48ay kocaeli -darica

ziya

merhaba ben istanbul üniversitede çalışan kimya mühendisiyim eşimle beraber aylık net gelirimiz 4500 tl bankada skor düşüklüğü nedeni ile kredim çıkmadı acilen bana 7500 tl lazım ödemelerde hiç sorun olmaz senetlede olabilir lütfen ön ödeme isteyenler aramasın kredi çıkarsa 750 tl komisyon veririm

ercan

acil 7000 tl ye ihtiyacım var kamuda memurum istanbuldayım…

vahdet

acil ihtiyacım var

kerem gül

çok acil 3000 tl ye ihtiyacım var yardımcı olabileceklerin dan ulaşmalarını istiyorum. Mersin.

kübra

merhabalar eskişehirden yazıyorum senetle para vericek olanlar numaradan ulaşsınlar ön ödeme alıyorum ayakları yapmayın yemezler numara bu

hakan

merhaba kübra hanım eskişehirde senetle borç para arıyorum. siz bulabildinizmi tel no alabilirmiyin

hüseyin cansız

acil kredi lazım 20.000 tl kamu görevlisiym tel:

hukukcu

Adam doğru düzgün yazmayı bilmiyor kredi onaylatıcakmış , yok notere aylık ödemeler yapılacakmış faso fiso dolandırıcı bunlar sakın inanmayın

sibel orçan

kamu memuruyum takıbım var kredı kartından dolayı.2000net maasım.10000ne ihtiyacım var .com dan ulasabılırsınıuz.lutfen cıddı adam gıbı yardımcı olacaklar ulassın yok ön ödeme yok yol parası

fıkret

merhaba benım 8 bın lıraya ıhtayacım var.emeklıyım ayrıca calısıyorum sızlerden haber beklıyorum.telefonum den arayabılırsınız

yılmaz

30 000 tl kredi ihtiyacım var

duygu

acil 5000tlye ihtiyacım var.12 ay vade ile gerii öderim

ERKAN KARADANA

MERHABALAR BEN UZMAN ÇAVUŞUM 3800 TL. MAAŞIM VAR ACİL 90.000 TL.YE İHTİYACIM TOPLAM BORCUM BU ÇÜNKÜ BANKALARDAN TAKİPTEYİM ŞUAN YANİ GECİKMEDEYİM BANKALAR KREDİ VERMİYORLAR İLGİLENENLER İÇİN MAİL ADRESİM:residentevil-06@hotmail.com acil bekliyorum…

ayşen

Kadir kerem bey nasıl görüşebilirz bir mail atarmsınız

Mehmet

kadir kerem sait bey nasıl görüşebiliriz çok acil.

mehmet ttk

kadir kerem bey size nasıl ulaşabiliriz acaba?

CENGİZ

BAYANLARA BORÇ PARA VEREBİLİRİM.İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ..

gokhan aslan

Slm 7000 tl lazim acil senet imzalayabilirim noterden

poalt

arkadaşlar kredi çekmek isteyenlere yardımcı oluyorum ön görüşmeden katiyeen para almıyorum kırmızı çizgi yiyenler aramasınalr yetr sigortasız sigortalı emekli farketmez itibat için aramanız yetrli

nigda

5000 TL İHTİYACİM VAR MEMURUM

nigda

Acil bugun 5 bin tl ye ihtiyacim var yatdim edin

yasemin

kadir kerem bey size nasıl ulaşabiliriz.

Admin

Çınar server adıyla yardımcı olacağını söyleyen kişi aslında Sinan Çetindir. Kendisi makine satılmış gibi gösterip size nakit para yatıracağını, sizin taksitle geri ödeyeceğinizi söylüyor, siz ilk taksit Akbanktaki hesabına 200 TL yatırıyorsunuz sonra da bir daha cevap alamıyorsunuz. Bu şahıs tarafından dikkat edin dolandırılmayın

bigboss

sadece adana içi elden az farkla ve senetle yardımcı olabilirim

deniiz

arkadaşlar hizmetkredi ya da kredi hizmet adlı kullanıcıya itibar etmeyiniz kendisi en adi hırsız dolandırıcıdır,ne kadar prfodyonel konusursa konussun aldanmayın bütün bilgileri elimde bilişim den sorumlu emnyet birimine bugün itibariyle şikayet ettim kendisini

yusuf

Bana da acil kredi lazım 12,000 tl 2600 aylık gelirim var

Kredi Onay

Kredi onay, internet çağında kredi incelemesi, kredi hesaplaması ve kredi başvurusu gibi çok kullanılan işlemlerin kolayca, güvenilir ve sistemli bir şekilde gerçekleştirilmesi için uzman bir ekip tarafından oluşturuldu.Seçeneklerini özet tablolarda gösteren Kredi onay, bu kredilere online başvuru için de gerekli yöntemleri sizlere sunuyor.Kredi Onay
Kredi ihtiyacı olanlara kredi kullandırılır.Banka kredisi değildir kişisel kullandırılan kredidir.Kredi kullanmak isteyenlere en az 6 ay en çok 48 ay vade ile geri ödeme uygulanır.Kredi kullandırmada Teminatı olmayanlarda kredi kullanabilirler.Kredi kullanmak isteyenler mail adresine kullanmak istedikleri kredi tutarı ve vadeyi bununla birlikte isim soy isim ,telefon numarası ve ikamet ettikleri il ve ilçeyi belirtmeleri rica olunur. Hizmet Güven Kredi Kolay

dilek yildiz

Mrb.annemin rahataizligi ve tedavisi icin 8000-10000 tl ye ihtiyacim var.lutfen yardimci olun.bahcelievler-istanbuldayim

hakan

Acil 30000tl ihtiyacim var ayda 1500tl oderim 36ay vadeli cok acil cevap

Hatice

Bana acil 30000 tl lazım banka borcumu kapatıcam senet yaparım komisyon önemli değil ön ödemesiz memurum aylık 3500 tl gelir

Adem YILMAZ

Merhaba ben 6 ay vade ile 4000 lira kredi almak istiyorum.Mersin,Erdemli de memurum,aylık gelirim 2500 lira.tlf

hamza

merhaba
benim 5000 tl ye ihtiyacım var..şartlar nedir?

Süleyman

merhaba benim çok çok acil paraya ihtiyacım var lütfen yardımcı olurmusunuz lütfen çok acil kredi çekmek istiyorum senetle olabilir burç kredi olabilir normal kredi olabilir lütfen bana yardımcı olurmusunuz lütfen

Memet

Şartları görüşmek için geri dönüş yaparmısınız

şaban mutlu

merhaba acil 2000 TL nakde ihtiyacım var. Faiz oranı önemli değil, kısa vadede geri ödeyebilirim. 28.10.14 tarihine kadar elde etmem gerekiyor. Yardım lütfen.

volkan keskin

50.000 tl
48 ay vadede öderim..bilgi verirmisiniz

tarik

40.000 tl 48ay acil cevap lutfen

Yasoz

Lütfen ulaşın

Alev

5000 tl kredi istiyorum kendime ait firmam var 12 ay ankara alev şefkatlioğlu

halil

Mhb senetle ödemek şartı ile 10.000 tl ihtiyacım var istanbuldayım

günay

merhaba devlet memuruyum.10,000 tl acil ihtiyacım var.bana nasıl yardımcı olabilirisniz.telefonunuzu bekliyorum

finans

Merhaba,
  Eğer acil kredi ihtiyacınız varsa, bugün bize ulaşın. Size yardımcı olmak için hazırız.

FURKAN TEK

KENDIME AIT IS YERIMI BUYUTMEK ICIN MAKSIMUM 12 TAKSIT-SENETLI NAKITE IHTIYACIM VAR ÖDEME PLANI ICIN YARDIM BEKLIYORM

Yasoz

Kredi için lütfen ulaşın

Cihat

Mail ya da telefon rica edebilir miyim?

ufuk

meraba mailimden ulaşın bana istanbul anadolu Yakası

dilek

acil 50000 tl ye ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

kerem

15000 lira kredi almak istiyorum garanti bankasina 1500 tl borcum var icralik olup butun borcun odenmesi istendi bende bu borcu kapatip araba almak istiyorum numaram

Aylin

Merhaba İzmirde yaşıyorum aylık gelirim belgelenebilir değil. Freelance çalışıyorum ve 2000 – 3000 arası değişken gelirim var. Banka hesabımda bu gelirlerim mevcut. parça parça ödemelerim olduğu için zorlanıyorum. bu nedenle nakit 12.000 TLe ye ihtiyacım var. Aylık 1000 TL rahat bir şekilde ödeyebilirim. Yardımcı olmak isteyen

Ayhan

Selamlar,

Çok acil bir ihtiyacımı kapatabilmek için 30 bin veya 25.000 Tl ihtiyacımı görür 1 ay veya maksimum 2 ay içerisinde ödenecektir, sabit aylık yüksek gelirim var aynı zamanda satışta olan arsamız bulunuyor satılır satılmaz ödenecektir senet düzenleyebiliriz, İstanbul Anadolu Yakası Maltepede ikamet ediyorum.

Banka kredisi kullanmak istemiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir