Yurt Dışı Personel Eleman İşçi Alımı 2014

 Yurt Dışı Personel Eleman İşçi Alımı 2014

Yurt Dışı Personel Eleman İşçi Alımı 2014

Yurt dışından çalışmak isteyen ve işçi alımlarını değerlendirmek isteyen adaylara Norveç’ten müjdeli bir haber geldi. Norveç Petrol doğalgaz ve mühendislik gibi alanlarda başta olmak üzere yurt dışından personel tahsis edecektir.

Kuzey Avrupa ülkelerinin petrol zengini ülkelerinden olan Norveç yaklaşık 30 00 kalifiye personel alımı yapacaktır. Norveç in Berger bölgesi 23-35 yaşgruplarında işçi alımına ihtiyaç duymaktadır. Kalifiye olarak eleman ihtiyacıduyan iş gücü esaslı petrol doğalgaz ve mühendislik başta olmak üzere birçok sanayi kuruluşuna işçi alımı yapılacaktır. Norveç Bakanı ‘nın yaptığı açıklamalar ile ilgili 32 bin nitelikli elemana ihtiyaç duyulduğu ifade edilmektedir. Bunun ile birlikte Norveç göç yasalarının göç alımı ile ilgili yasaların çok katı olduğu bildirilirken belirlenen bu yasaların hafifletilmesi ve işçi alımının arttırılması için yaptırımlarda bulunulacağı açıklanmıştır. Norveç genellikle iç gücünü Avrupa ülkelerinden gerçekleştiriyor olsa da Avrupa’nın azalan genç nüfusu gereği işçi alımı ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılayamayan Norveç ’in Türkiye den işçi ve nitelikli personel alımı gerçekleştirmesi beklenmektedir.

Türkiye ’nin genç nüfusunun diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha iyi bir konumda olduğu bilinmektedir. Yapılan araştırmalar sonucu Araştırma şirketlerinin çalışmaları, Türkiye ‘nin 18 ve 29 yaş Aralığın 19 milyona yakın işçi gücünün olduğu belirlenmiştir. Yapılan yasa ve kanun değişikleri ile Norveç ’e işçi alımının gerçekleşmesinin beklendiği bilinmektedir.

Yurt Dışı İşçi Alımları 2014

Yurt Dışına Eleman alımı yapan inşaat firmaları

Fi Yapı İnşaat

Rönesans İnşaat

Ukra İnşaat

Ağaoğlu İnşaat

Kaynak: iskur.us

View full post on İş Bilgisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir