Üniversitelerde iş kapısı açan kurslar

sinavsiz memur olmanin yolu memur toki 13477701 Üniversitelerde iş kapısı açan kurslarİşsizliğin giderek arttığı günümüzde, iş hayatınabiran önce atılmak isteyen gençler, eğitimlerinikurslarla tamamlamaya çalışıyorlar. Üniversitelerinsürekli eğitim merkezleri bu konuda iyi bir adres.Katılımcılara burs, staj ve iş olanakları da sunan bu kurslar, mesleğini değiştirmek isteyen, kendi işinikurmayı hedefleyenler tarafından da büyük ilgi görüyor. Başvurulan devam eden kursları sizler için derledik:

Boğaziçi Üniversitesi: Üniversitenin Yaşam BoyuEğitim Merkezi’nde, Gayrimenkul Danışmanlığıeğitimi; Etkinlik Yönetimi, Otelcilik, Seyahat Acenteciliği eğitimleri; Sosyal Sorumluluk Okulu; V/ORDPRESS ve DRUPAL ile İçerik Yönetim Sistemleri eğitimleri ve online eğitim sunan İno- programlarabaşvuran adaylara belli miktarlarda burs da veriliyor.

İstanbul Ticaret Üniversitesi: Üniversitenin Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde, genelkatılıma açık olan kurslardan, KGK Bağımsız Denetçilik, Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk, DışTicaret Uzmanlığı, Bilgisayar Destekli Mücevherat Üretimi (Matrıx-7), İhracat Uzmanlığı ve Toplu YapıYöneticiliği programlarının başvuruları devam ediyor. Başta İstanbul Ticaret Odası olmak üzere sivil toplum kuruluşları, dernekler, KOSGEB, 1ŞKUR, özel işletmeler, yerel yönetimler ve uluslararasıkuruluşlarla ortak programlar yürüten merkezde kursların ücretleri 750 TL ile 3 bin TL arasında değişiyor.

Kocaeli Üniversitesi: Başvurusu süren Eğiticilerin Eğitimi Progra- mı’nda iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanıve insan kaynaklan yöneticileri için eğitimler veriliyor. Kişilere yönelik olarak hazırlanan ve 5 gün süreneğitimler 2 Aralık’ta başlayacak; ücreti 900 TL.
Kayıtlan devam eden Uçak Bakım Teknisyenliği (Gövde-Motor) Sertifika Programı ise THY Teknik A.Ş veİŞ- KUR ortaklığı ile gerçekleştiriliyor. 896 saat süren eğitimler, Uluslararası Ortak Havacılık Kuralı olan JAR 66*ya göre veriliyor. Üniversite İnsan Kaynaklan Yö-netimi ve Aile Danışmanlığı sertifika programlanda açacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir