Koruma memuru başvuru şartları belli oldu. Nasıl başvuru yapılacak?

Koruma memuru alımı başvuru koşulları nedir? Koruma memuru alımı başvurusu nasıl yapılacak işte detaylar, Koruma memuru alımı 2013 başvuru formu nasıl doldurulur, Koruma memuru alımı 2013 başvuru ne zaman, Koruma memuru alımı 2013 başvuru nereye yapılacak işte detaylar!

Konuyla ilgili hazırlanan kanunun büyük ihtimalle haftaya TBMM’den geçmesi beklenmektedir. TBMM’den kısa sürede geçecek olan kanunundan sonra kademeli olarak her dönem 3 bin kişi olmak üzere toplam 30 bin koruma memuru alınacaktır.

Koruma Memuru alımı ne zaman yapılacak, Koruma memuru başvuru şartları nelerdir, Kaç bin koruma memuru alınacak, Emniyet 30 bin koruma memuru alacak peki kimler başvurabilir, koruma memurları ne kadar maaş alacak bu benzeri sorularınıza yanıtları haberimizde bulabilirsiniz.

BAKAN GÜLER’iN AÇIKLAMALARI

Koruma memurluğu Bakan Güler, hassas yerlerin, binaların, tesislerin, kişilerin korunmasıyla ilgili emniyet hizmetleri sınıfı içerisinde “koruma memurluğu” adı altında yeni bir sınıf oluşturduklarını hatırlattı.

Bu konudaki çalışmalarını tamamladıklarını belirten Güler, Bakanlar Kurulu’na sunmayı planladıklarını bildirdi.Koruma memurlarında fiziki niteliklerin ön plana çıktığını, polisi koruma işiyle meşgul etmek istemediklerini vurgulayan Güler, “Bunlar statlarda korunacak görevleri de üstlenecek. Bugün polisimizin değişik ihtisas alanları var, 253 bin kişilik bir teşkilatın 30 bine yakın bölümünü biz binalarla, tesislerle, kişilerle veya özel güvenliğin yapamadığı yerlerdeki alınan tedbirlerle meşgül ediyoruz. Halbuki polisin başka ihtisas alanları var” diye konuştu.En az lise mezunu, 172 metre boyundaki erkeklerle, 165 metre boyundaki kadınların koruma memurluğuna başvurabileceğini ifade eden Güler, sınav tarihinin belirlenmesi için ilgili kanunun çıkmasını beklediklerini söyledi.Güler, “Bizim niyetimiz yıl sonuna kadar, tabii bütçe görüşmelerindeki takvimi de dikkate alarak en kısa zamanda, Bakanlar Kuruluna sunarak, kanunlaştırmak istiyoruz. Hemen 2014′ün başından ilk fırsatta 4 aylık bir eğitim, 2 aylık da tatbiki bir eğitim olmak üzere ilk planda 10 bin kişiyi bir yıl içinde düşünüyoruz. Maaşları polislerden çok az farklı olacak. Arkadaşlarımız 6 yıllık başarılı görev sürelerini bitirirlerse polis de olabilecekler” dedi. Koruma memuru alım  şartları belli oldu – Merak edilen sorulara cevaplar! Kimler koruma memuru olabilir, 2013 yılı 10 bin koruma memuru alımı şartları belli oldu. Koruma memuru başvuruları ne zaman başlayacak, koruma memuru olmak için gerekli koşullar nelerdir, Son günlerde üniversiteler ve statlarda yaşanan acı hadiselerden sonra ilgi koruma memurlarının üstüne yoğunlaştı. Yeni alınacak koruma memurları için aranan şartlar neler?

NEDEN KORUMA MEMURLARINA İHTİYAÇ DUYULDU?

Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre , statlarda, üniversitelerde ve devlet öğrenci yurtlarında güvenliğin özel güvenlikçiler yerine, devlet memurlarına verilmesi kararının altında yatan nedenin “hesap verebilirlik” ilkesidir.Yetkililer, yine UEFA ve FİFA kurallarına bağlı kalarak, yeni “koruma memurlarının” üniforma değil, sivil görevlerine uygun bir kıyafet giyeceklerini açıkladı.NEKADAR MAAŞ ALACAKLAR! Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koruma memuru alımına ilişkin hazırladığı kanun değişikliği tasarısına son şekli verildi.Polis teşkilatına ilk etapta 10 bin, daha sonraki aşamalarda ise 20 bin koruma memuru alınacak. Alımlar 3 yılda tamamlanacak.Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet edilecek.Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

Sonuç olarak şu söylenebilir: Şuan için Koruma Memuru Alımı yapılmayacak ancak tasarı halen devam etmektedir. Bu yıl sonuna kadar İçişleri Bakanının da açıkladığı gibi alım olacaktır. Bu nedenle 2013 Koruma Memurluğuna başvuracak adaylar kesin hususla sitemizi takip etmeye devam etsinler.

Koruma memuru olmak isteyenlerde, en az lise mezunu olmak, sağlık şartlarının yeterli olması, beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1,72 metre, kız adayların ise 1,68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da ön lisans ve üniversite mezunları da koruma memurluğu için başvurabilecek.Koruma memurları, 6 yıl görev yaptıktan sonra “kıdemli koruma memuru” olacak ve isterlerse 7. yılda, sınavla polisliğe geçebilecek. Polisliğe koruma memurlarının yüzde 10′u kabul edilecek ve polis olduktan sonra polislerin bütün terfi koşulllarından yararlanabilecek.Adaylar, her dönem 3 bin kişilik gruplar halinde polis okullarında 4 aylık eğitim aldıktan sonra kadrolu olarak göreve başlayacak. Özel, siyah renkli üniforma giyecek koruma memurları silahlı olarak görev yapacak.Tüm koruma hizmetlerinin bu memurların görev alanı içinde olduğunu aktaran yetkililer, TBMM, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve bakanlıklarda görev koruma memuru bulunmayacağını söyledi. Uygulamayla koruma memurları stadyumlar ve üniversiteler ile öğrenci yurtlarında güvenliği sağlayacak.Koruma memurları, polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Olay yerlerinin yetkisi, polisler gelene kadar koruma memurlarında bulunacak. Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın koşullarda ayarlanacak.koruma memuru – koruma memuru alım şartları – koruma memuru alımı – Koruma memuru başvuru şartları belli oldu. Nasıl başvuru yapılacak? Koruma memuru alımları başladı mı?
Koruma memuru alımları başladı mı? Kimler koruma memuru olabilir? Koruma memurlarının şartları netleşti. Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesine alınacak 30 bin koruma memurunda f…KORUMA MEMURLARI POLİS OLACAK MI?
İççişleri Bakanı Muammer Güler, koruma memurluğuyla ilgili, “Adı koruma memuru olacak. Sınıfı emniyet hizmetleri olacak. En az lise mezunu belli beden ve fiziki yapıda olacak. Silah taşımayacak” de…MiİT Koruma ve Emniyet Personeli Alımı 2013
2013 Mit Koruma ve Emniyet Personeli Alımı başvuru ve şartları, 2013 memur alımı , SÖZLEŞMELİ STATÜDE İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE SINAVLA KORUMA VE EMNİYET GÖREVLİSİ ALINACAKTIR. MİT Sözleşmeli Koruma v…İnfaz koruma memuru alımı kriterleri değişiyor mu?
İnfaz koruma memuru alımlarında öğrenim düzeyi bazında başvuru alınmalı. LİSANS, ÖNLİSANS, VE LİSE İÇİN AYRI AYRI KONTENJAN BELİRLENMELİ Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru alımları için yap…Emniyet personeli için yeni düzenlemeler
3201 sayılı Emniyet Genel Müdürlüğü Teşkilatı Kanununda değişiklikler yapıldı. Değişiklikler şu şekildedir: 1- EHS dışındaki, hizmet sınıflarına memur atamasında sözlü sınav getirildi. 2- Em…Kamuda 2013 Yılı İçin 150 Bin Memur Alımı
Kamu kurumlarının 2013 yılı için yapacakları memur alımı kadro sayıları belli oldu. Buna göre kamu kuruluşlarından toplam 150 bin kadro talebi geldi. Kadro taleplerinin içinde Milli Eğitim Bakanlığ…Hangi bankalar emekliye ne kadar promosyon verecek?
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) emeklilerin uzun yıllardır talebi olan maaş promosyonunu yeniden gündeme aldı. Peki hangi bankalar emeklilere ne kadar promosyon verecek? Hangi bankalar emekliye ne …Ziraat Bankası 2013 yılında kaç yeni personel alımı yapacak?
Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ali Toker, bankanın İstanbul Finans Merkezi’ne taşınma projesi ve yeni şubeleşme çalışmaları nedeniyle oluşacak personel ihtiyacının karşılanm…Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı 160 yeni personel alımı
Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak. Emniyet Genel Müdürlüğü memur statüsünde çalıştırılmak üzere, sözlü ve/veya uygulamalı sınavla, lise mezunları arasından aşçı ve teknisyen yardımcıs…KPSS A Grubu ve B Grubu Kadro ne demektir?
A Grubu Kadro ne demek? Özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle ve belli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutularak mesleğe alınan personel için ihdas edilmiş kadrolar o…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir