Çevre Bakanlığı 117 memur alımı yapacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 117 personel alımına ilişkin ilan yayımladı. Bakanlık yeni alacağı memurlar KPSS P3 puan sıralamasına göre belirleyecek.
Çevre Bakanlığı’nın il müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere alacağı 117 personelin dağılımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, KPSS P3 puan türüne göre taşra teşkilatına sözleşmeli memur alacak. Bakanlık memur alımında en fazla kontenjanı çevre mühendislerine ayırdı. Bakanlık çevre mühendisi kadrosunda görevlendirmek üzere KPSS Aralık ayı 4-B sözleşmeli personel alımlarında 48 çevre mühendisi alınacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çevrenin korunması için çalışacak, yaşanılabilir bir çevre ve marka şehirler oluşturmak amacıyla çalışmak isteyen yeni takım arkadaşları arıyor. Kurum KPSS Aralık 2013 atamalarında 9 branştan toplam 117 personel alımı yapacak. Kasım ayında yapılan atamayla birlikte Bakanlık 4-B sözleşmeli personel türünden yıl sonunda toplamda 477 personel alımı yapmış olacak.

KPSS 2013 /Aralık ayı atamalarında alım yapılacak branşlar ve sayıları:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na 48 Çevre Mühendisi, 6 Elektrik Mühendisi, 11 Harita Mühendisi, 19 İnşaat Mühendisi, 8 Makine Mühendisi, 6 Jeofizik Mühendisi, 12 Mimar, 4 Şehir Plancısı, 3 Jeoloji Mühendisi  olmak üzere 9 branştan 117 tane personel alımı yapılacak. Bakanın twitter sayfasından duyurduğu personel alımının ilanı henüz yayımlanmadı. İlanın 2013 yılı aralık ayı sonuna kadar ÖSYM’nin sayfasında yayınlanması bekleniyor. İlan yayımlandığı anda sayfamızdan da detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Öncelik Çevre Mühendisleri

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, her fırsatta çevre bilincinin oluşturulması, yaşanılabilir bir çevre yaratmak için çalıştıklarını ve bu işi çevre mühendislerine emanet edeceklerini söyledi. Bakanlık bu kapsamda KPSS ile personel alımında en fazla çevre mühendislerine kontenjan ayırdı. Bayraktar, 10 yıl içerisinde atık su arıtma sistemlerini kurmayı, katı atık sorunlarını çözmeyi, iklim değişikliği stratejisine tam uyumlu, sera gazı emisyonlarının azaltılması kriterlerinde Avrupa standartlarında bir Türkiye hedefine doğru ilerlemek için çalıştıklarını belirtti. Bayraktar, “Şehirlerimizi çevreyle uyumlu biçimde, modern hale getirmek, insanımızın daha mutlu ve huzurlu yaşamasını temin etmek, bizim öncelikle ve en önemli hedefimizdir. Bu hedefimizi de azimli ve çalışkan arkadaşlarımızla başaracağız.” dedi

Bir önceki yazımız olan 2013 İşsizlik rakamları açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir