Bayilik Almanın Faydaları Neler ?

Bayilik Almanın Faydaları Neler ?

Bayilik alarak ne fayda sağlayacaksınız ?
Bayilik almak hayatınızı değiştirecek bir deneyim yaşamanıza sebep olacaktır. Kendi işinizin patronu olma ve iş kurma hayallerinize kavuşmanıza etken olabilecek pek çok sebep vardır.

Anahtar teslim işletme alırsınız

Girişimcilerin çoğu bir iş kurmak için nelerin gerektiğini gayet iyi bilir ancak bir işletmeyi nasıl büyüteceklerini ve işleri nasıl yürüteceklerini bilmezler.

Bayilik almak girişimcileri birçok ağır yükten kurtaran bir yol. Bayilik almak dışında bir iş kuracaksanız işletmeye yer bulma, kira görüşmeleri yapma, güvenilir müteahhitleri işe alma gibi birçok konu ile ilgilenmeniz gerekecektir. Bu durum hem zaman hem de maddi durum açısından sıkıntılı bir süreci yaşamanıza neden olur. Bayilik alırken tamamlanmış anahtar teslim bir işletme alırsınız. Ekstra giderler ile başınız ağırmaz.

Kanıtlanmış sistem

Bayilik alırken bir kurulu sistem de almış olursunuz. Bütün bayiliklerin takip etmeleri gereken hâlihazırda kurulmuş bir sistemi zaten vardır. Bu sistemler her bayinin üretkenliğini geliştirmek ve satışlarını arttırmak üzerine tasarlanmıştır. Kanıtlanmış bir sisteme sahip olmak işletme sahibinin normal zamanlarda karşılaşabileceği sorunları ve hataları minimuma indirir.

Yüksek başarı şansı

Bir bayilik almak küçük işletmeler açmaktan oldukça farklı. Kurulmuş bir sistem olduğu için başarı şansı da daha yüksek. Bayilik veren firmanın devreye soktuğu sistemi takip ederseniz işletmenizi en başarılı şekilde yönetebilirsiniz.

Kurum imajı ve marka bilinirliği

Eğer bayilik sistemi alırsanız kurum imajınız ve marka bilinirliğiniz çoktan kabul görmüş olur. Müşteriler genellikle aşina oldukları ve daha önceden bildikleri ve güvendikleri firmalardan ürün ve hizmet alırlar. Bu bir avantaj.

Finans sağlama kolaylığı

Bayilik alırken bankalar aracılığıyla finansman sağlamanız daha kolay. Çünkü bayilik veren firmanın kanıtlanmış geçmiş performansları var. Bankacılar genellikle geri ödeme riski düşük olan başarılı bayi zincirlerini dikkatlice inceliyor ve bunlara göre kredi veriyorlar. Hatta bazı bayilik sistemleri kurum için finansmanı ve/veya leasing seçeneklerini de kendileri sağlıyor.

Eğitim programları veriliyor

Bayilik veren firmaların birçoğu genellikle kendi merkez binalarında veya geçerli olan bayi yerlerinde 1- hafta ile 1 ay aralığında eğitim programları düzenliyor.

Bayilik veren firma diğer bayilerine işletme yönetimiyle ilgili hangi eğitimleri veriyorsa size de aynı eğitimi verecektir. Bu eğitimler işletmenizi etkili bir şekilde yönetmenize ve yeni işletme sahiplerinin sık sık karşılaştığı sıradan hataları ortadan kaldırmalarına faydalı olur.

Kesintisiz destek

Bayilik aldığınız takdirde hiçbir zaman yalnız olmazsınız. Bayilik veren firmanın desteğini sürekli arkanızda hissedersiniz ve büyüyen bir ailenin parçası olduğunuzu bilirsiniz. Bayilik aldığınız firmaya her zaman telefon açabilir ve onlara veya diğer bayilere sorularınızı sorabilirsiniz.

Pazarlamayı düşünmezsiniz

İşletmenizin tanıtımıyla ilgili genellikle endişe etmenize gerek yoktur. Bayilik veren firmalar bütün pazarlama faaliyetleriyle ilgilenir. Eğer firma pazarlama faaliyetleri ile ilgilenmiyorsa takip etmeniz ve kullanabileceğiniz satıcıya özel sistemlerle ilgili hazırlamış oldukları taslakları vardır.

Bir bölgede tek başına satış avantajı

Bayilik aldığınızda aynı zamanda işinizi yürütebileceğiniz bölgede tek satış yapan bayi siz olursunuz. Bayilik veren firmalar belli bir coğrafik bölgede sadece belli miktarda bayi açılmasına izin verir. Belli bir bölgeden sorumlu olursunuz ve sizin bayilik sisteminizdeki başka hiçbir bayi bu bölgede işletmesini açamaz.

Birden fazla lokasyona sahip olma

Bayilik sisteminin bir parçası olmak sistem içerisinde büyümeniz için size her zaman daha fazla fırsat sunar. Bir kez başarılı bir bayi haline gelirseniz sonraki adımda birden fazla birimden oluşan bayiliğin sahibi olabilirsiniz.

İyi bir yönetim ekibiyle açtığınız bayiniz başarılı olduktan sonra dikkatinizi ikinci bir yerde bayi açmaya verebilirsiniz. Birden fazla birimden oluşan bayilik sahibi olanlar birden fazla yeri yönetirler ve birden fazla yerle uğraştıkları için bazen gelirlerini katlarlar.

Kaynak: ekonomi34.com

View full post on İş Bilgisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir