Yüzde Yüz Kabul Olan Dilek Duası

Sizleri dualar ile buluşturmadan evvel bahsetmemiz gereken bir konu olduğunu düşünüyoruz. Kesinlikle, yüzde yüz kabul olacak olan bir dilek duası yoktur. Çünkü her insanın belli bir kaderi vardır ve bu kader çerçevesinde seçimler ile hayat değişir. Fakat tüm bu değişimler Allah’ın izni ve isteğiyle olur. Bu nedenle her dilek kabul olmaz. Her dileğin kabul olmasının bir yöntemi olsaydı, zaten yaşanamayacak bir dünya olmaz mıydı? Allah hakkınızda en hayırlı olanı, en hayırlı zamanda sizlere nasip edecektir. Dua etmek ve bir şeyler dilemek bunun bir yoludur sadece. Kader değiştirmenin tek yolu da Allah’a el açmak ve ondan istemektir. Bu nedenle bir insanın ettiği dua yüzde yüz ona iyi gelmişse ve yüzde yüz gerçekleşmişse, bu kişiye özgüdür. Yani zaten olacaktır ve dua ile bunu Allah’tan istemiştir. Bu nedenle böyle bir dua başkası için işe yaradı diye, size de yarayacağını düşünerek bu işe kalkışmayın. Siz isteğinizi Allah’a dilediğiniz şekilde iletin ve sonucunu, en hayırlısını Allah’a bırakın diyerek, sizlere bir dilek duası anlatıp, anlamından ve etkilerinden bahsedeceğiz.

  • Bismillâhirrahmânirrahîm

              Lahavle Vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. Allahümme inni eseluke ya kadimu. Ya daimu. Ya vitru. Ya ehadu. Ya samedu. Ya hayyum. Ya kayyum. Ya zelcelali Vel ikram. Fein tevellev fekül. Hasbiyallahü lailaheillahu Ve Aleyhi tevekkeltü Ve hüve rabbil arsil azim.

Bu duanın evliyalar tarafından okunduğuna inanılır. Ve bu nedenle de dileklerin çok çabuk ve en hayırlı şekilde gerçekleşeceği düşünülür. İşte tam da bu noktada bu duaya kitaplarında ya da internet sitelerinde yer verenler, çok dikkat ederek okunması gereken bir dua olduğunu en başta belirtirler. Namazdan sonra okunmasının daha etkili olacağını ve bu dua ile birlikte ibadetlerinde gereği gibi yerine getirilmesi gerektiği söylenmektedir.

Siz de dileğiniz gerçekleşsin istiyorsanız ilk olarak kendiniz Allah’a dua ederek daha sonra namaz kılıp bu duayı okuyarak, isteklerinizin gerçekleşmesini bekleyebilirsiniz. Fakat duanın faziletine değil Allah’a güvenerek dua etmeniz oldukça önemlidir.

Kaynak: https://www.hemenparagetirendua.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir