Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Etmeliyiz

Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Etmeliyiz

■ Ajanslara proje başvuruları,adresine girilerek KAYS başvuru modülünden yapılabiliyor. Bu sistem üzerinden indirilecek başvuru formunun ajansa teslim edilmesiyle başvuru süreci tamamlanıyor.

■ Bir başvuru sahibinin başvuru yapabilmesi için öncelikle yukarıdaki adrese girip “Başvuru Sahibi” olarak sisteme kayıt olması gerekiyor.

Sisteme kayıt olan başvuru sahibinin e-posta adresine onay kodu geliyor. Bu kodun sisteme girilmesiyle birlikte kullanıcı aktif oluyor ve sistem üzerinde açık olan teklif çağrılarına başvuru yapılabiliyor.

■ Uygun başvurular, Ajans tarafından bağımsız değerlendiriciler ve değerlendirme komitesi desteği ile incelenip değerlendiriliyor. Değerlendirme süreci temel olarak iki aşamadan oluşuyor. Bunlar, ön inceleme ile teknik ve mali değerlendirme…

■ Değerlendirme süreçleri genel olarak üç ayda tamamlanıyor ve sözleşme imzalanma aşamasına

geliyor.

■ Sözleşme imzalanırken genellikle projelerin yüzde 10’u oranında teminat isteniyor. Banka teminat mektubu ve bankadaki TL teminat olarak kabul ediliyor.

■ Vergi borcu, SGK borcu, kesinleşmiş haciz işlemi bulunanlarla sözleşme imzalanmıyor.

■ Ajanstan mali destek alan kar amacı güden gerçek ve tüzel kişiler,

destek tarihini müteakip bir takvim yılı süresince aynı ajanstan tekrar destek alamıyor.

■ Başvuru sahibi, bir proje için başka bir kuruluştan hibe almış ise aynı proje için ajansa mali destek başvurusunda bulunamıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir