48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredileri Başladı mı

Hepimiz bir şekilde bazı ihtiyaçlarımız için zaman zaman bankaların yolunu tutmuşuzdur hele ki günümüzün zor şartlarında bu imkanı kullanmayan kimse kalmamıştır. Ancak bireysel krediler her ne kadar çok işimize yarasa da vade kısıtlaması bulunuyor ve kullanabileceğiniz kredinin en uzun vadesi 36 ay oluyordu. Mayıs 2015’te BDDK kredi vadelerinin uzatılacağını belirtmişti ancak geçen sürede kesin bir açıklama yapılmadı, bunu beklemek istemeyen birçok banka 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi vermeye başladı.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bu bankalar ING Bank, Akbank, TEB, Garanti ve Şekerbank. Ancak vadenin böyle uzamasının belli başlı sıkıntıları mutlaka var, günümüzden baya eski zamanlarda krediler 48 ay hatta 60 ay vadeli olarak müşterilerine kullandırmaktaydı ancak vade arttıkça faiz oranları da arttığı için kişiler çok yüklü krediler yüzünden ödeme güçlüğü çektiler. Durum böyle olunca BDDK bireysel ihtiyaç kredilerini 36 ay vade ile sınırlandırdı.

Ancak yapılan ama kesinleşmeyen açıklama ile 48 ay vadenin tekrar yapılabileceği açıklaması geldi sabırsız davranan bankalar harekete geçti bile. Eğer 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi başladı mı derseniz bu sorunun cevabı evet kısmen başladı demek olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir