Yeni Ticaret Sistemi “Sürpriz Kutu”

İnternet üzerinden her geçen gün yeni bir sistem patlama yapıyor. Son dönemlerin en büyük patlamasını elbette ki ülkemizde de bir anda yıldızı parlayan Fırsat Siteleri ve Marka İndirimleri yapan siteler yaptı.

Ancak bir anda parlayan her sistem için kısa sürede yeni rakipler piyasada yer alıyor.

Şimdi ise ülkemizde henüz tam olarak ismi duyulmamış ancak zaman içerisinde bizce büyük bir adım olarak zirveye çıkacak olan bir iş modelinden bahsedeceğim.

İş modelimizin adı “Sürpriz Kutu”.

Burada hedef genelde kadınlar.

Sistem ise şu şekilde işliyor.

Öncelikle sisteme aylık belli bir ücret ile abone olacak insanlar bulmanız gerekiyor. Bu insanlara her ay bir kutu gönderiyorsunuz. Ve kutu içerisinde en az ödedikleri parayı karşılayan ürünler olması gerekiyor. Ya da daha önce kimse tarafından kullanılmamış, piyasaya yeni çıkmış ürünler.

Üyelik alan kişi her ay yeni bir kutu geleceğini, kutu içerisindekilerin de isteklerine yönelik ürünler olacağını biliyor. Ancak çıkacak ürünü ve markayı ancak kutuyu açtıktan sonra öğrenebiliyor.

İlk olarak Yurt Dışında Birchbox isimli bir site ile zirveye ulaşan sistem bir anda birçok yatırımcıdan destek alan bir sistem halini aldı. Hemen sonrasında da Glossybox, JolieBox, Lovewithfood, Babbaco, Blissmobox gibi birçok site ve firma tarafından kopyalanarak kullanılmaya başlandı.

Ülkemizde de bu alanda birkaç site aktif konumda hizmet veriyor.

Lilakutu, Vanilyaclub, Luxybox isimleriyle hizmet veren Türk yatırımlar henüz Avrupa’da gösterilen ilgiye ve tanıtıma ulaşamadılar. Ancak ilk girişimler olmaları sebebiyle bir kesim tarafından şu aşamada kullanılabilir hale geldiler.

Sistemin özellikle Avrupa’da hızlı büyümesine Kadınlar sebep oldular. Sistem parladığı an bir anda üye sayısı katlanan Birchbox birçok kopzmetik mağazasının Tester ürünlerini kullanıcılarına ulaştırmaya başladı.

Bu noktada Tester olması sebebiyle ya hiç ücret alınmadan ya da çok uygun fiyatlarla elde edilen ürünler kullanıcılara %100 kar ile gönderilmiş oldular.

Bu noktada elbette ki hem kozmetik firmaları bir anda yeni müşteriler kazanma gibi bir işin içerisine girdiler, hem müşterilere belki de hiç deneme fırsatı bulamayacakları marka ve kokular ile tanıştılar ve elbette ki aracı site büyük bir kazanç sağlamış oldu.

Ülkemizde de bu tür bir yatırım ve arkasına alacağı güçlü bir destek ile sistemin işlemesi elbette ki çok kolay olacaktır. Aylık Otomatik Ödeme Talimatı gibi bir sistem ile kredi kartlarından da kolaylıkla ödemelerin alınacağı sistemde herkes kazanç sağlamış olacaktır.

Sistemin sadece Tester noktasında tıkanması ise ilerleyen dönemlerde bir sorun oluşturacak gibi görünüyor. Ama firmalardan yüklü olarak alım yapılması durumunda birçok ürüne %50 uygun fiyattan sahip olunması durumunda aylık 10 TL abone bedeli alınan bir kişiye satış fiyatı 15 – 20 TL olan ürünler gönderilmesi mümkün olacaktır.

Bu sistem sayesinde de hem müşteri kazanç sağlamış hem de firma uzun vadede bir kazanca el atmış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir