Yazarlık Yeteneğinizi Serbest Bırakarak Makale Yazımlarından Kazanç Sağlamak

Günümüzde hızlı büyüyen internet dünyası içerisinde her geçen gün Özgün – Kaliteli – SEO ve Ziyaretçi Dostu yazılara duyulan ihtiyaç artmaktadır.

Bundan 10 sene öncesinde belli başlı web sayfaları içerik üretip tüketime sunarken günümüzde hemen hemen herkesin bir bloğu, birkaç portal sayfası olabiliyor.

Sınırlı zaman ve yeterli bilgi birikimi olmamasından veya zaman içerisinde emek harcamaktan bunalması sebebiyle birçok site sahibi sitesini güncel ve üst sıralarda tutacak yazar arayışına girmektedir.

İşte bu noktada siz bilgi birikimi ve içerisinde bulunduğunu alan ile ilgili yazılar yazarak sisteme dâhil oluyorsunuz.

Makale Yazmak bildiğiniz anlamda sayfalar dolusu yazılar hazırlamak, bunları özgünlük kontrolünden geçirmek, alıntıları belirtmek olarak algılanmasın. Bu sistem içerisinde Özgün Makale demek bir yazının alınıp okunması ve yeniden yorumlanması demektir.

Duruma göre 50 kelimeden başlayacak olan bu tarz yazılar bazen 1000 bazen 10.000 kelime sınırlarına çıkabilmekte, buna bağlı olarak kazandırdığı ücrette artmaktadır.

Bu tarz bir çalışma içerisinde kazanç sağlayabileceğiniz noktalardan bir tanesi içerik satın alan sitelerdir.

Ülkemizde bu tarz bir sistemi daha önceki dönemlerde Pilli Siteleri dediğimiz oluşum (bildirgeç, hafif, zamazingo) denemiş, uzunca bir süre hem kazanmış hem de kazandırmıştır. Ancak daha sonra aldığı karar ile bu sistemi iptal etmiştir.

Ayrıca makalecim.com ve bu seride devam eden birkaç web sayfası da kısa sürelide olsa da bu tarz sistemler oturtmuş, belli dönem yazarlarına kazanç sağlamışlardır.

Günümüzde bu tarz yazarlık sistemi ile kazanç sağlamak için en ideal araç Webmaster Forumları dediğimiz oluşumlardır.

R10.net, 6no.net, iyinet.com, wmaraci.com ve bu seride devam eden birçok forum üzerinden konu açıp müşteri bulmanız, yazdığınız hazır makaleleri satışa sunmanız mümkündür. Bu tarz sistemlerde genelde satış hızlı bir biçimde gerçekleşmekte, tamamına yakınının bir web sayfası olmasından dolayı üyeler arasında hızlı bir şekilde ürün satışı gerçekleşmektedir.

Forum sayfaları dışında son dönemde internet üzerinden makale ve proje satışı yapılabilecek web sayfaları da açılmaktadır. Ancak birçoğu yeterli makale yazarı ve müşteri bulunamadığı için pek başarılı olamamaktadır.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir