Üniversiteliler Dikkat! USTA Kampüste En İyi Gelecek Yarışması Başlıyor

usta-kampuste

Üniversiteli gençlere hitap eden USTA Kampüste En İyi Gelecek Yarışması başlıyor. 7 ayrı katagori altında düzenlenecek olan yarışma ile amaç Üniversite gençliğinin yaratıcı yönünü keşfetmek, yeni teknolojik projeleri desteklemek ve geliştirmek.


Yarışma Kategorileri
USTA Kampüste  En İyi Gelecek Yarışması, ENERJİ, GÜVENLİK, TASARIM, EĞİTİM, ÇEVRE, PAZARLAMA ve EĞLENCE olmak üzere 7 ana kategoride gerekleştiriliyor. Her bir tema, bir Tema Ana Sponsoru tarafından desteklenecek.

Tema Ana Sponsorlarının desteğiyle sağlanacak olan ödüllerin yanında, her bir kategorinin finalistlerini iş dünyasıyla buluşturmayı, böylece yeni ve uygulanabilir fikirleri kamuoyuna duyurarak hayata geçirilebilmesi için kaynak bulmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Bu yarışmanın sadece bir proje değerlendirme platformu değil, aynı zamanda öğrencilerin sektörden beklentilerine ve yaşadıkları sorunlara ışık tutan, Türkiye’nin geleceğine ilişkin düşünce ve yorumlarına da yer veren bir platform olması hedefleniyor.

Katılım Koşulları
1. Adaylar yarışmaya elden veya başvuru formu aracılığıyla başvuruda bulunabilirler.
2. Yarışma katılmak için katılımcıların BTnet.com.tr haber portaline üye olması zorunludur.
3. Siteye kayıt sırasında kullanıcı adı, şifre ve proje adı yarışmacı tarafından bir kez tespit edilir ve yarışma süresince değiştirilemez.
4. Yarışma başvuru formu eksiksiz biçimde doldurulmalı ve katılım koşullarını içeren başvuru eki kabul beyanı okunup onaylanmalıdır.
5. Yarışmaya proje göndermek suretiyle başvurmak, katılım koşullarının okunup kabul edildiği anlamına gelir.
6. Yarışmaya katılacak fikri tasarımlar;
a) Özgün olmalıdır,
b) Başvuru sahibi yarışmaya sunduğu proje teklifiyle daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış olmalıdır.
c) Yarışacak proje daha önce başka yarışmalara katılmamış, ürün haline getirilmemiş ve bununla ilgili olarak herhangi bir lisans anlaşmasına ya da tescil başvurusuna konu yapılmamış olmalıdır.
d) Projenin konusu, belirtilen 7 tema başlığından birini kapsamalıdır. Belirtilen temalar dışında gönderilen projeler yayınlanacak ancak yarışmaya dahil edilmeyecektir.
7. Yarışmacılar birden fazla temada proje başvurusunda bulunabilirler. Her bir başvuru için ayrı form doldurulur.
8. Ekip olarak da katılmak mümkündür. Bu durumda ekipten bir kişinin ekip lideri olarak belirlenmesi gerekir. Ödül kazanılması halinde ekip adına tek bir ödül verilecektir.
9. Proje giderlerinin tamamı katılımcıya aittir. Katılımcı İnterpromedya’dan herhangi bir masraf ya da ücret talep edemez.
10. Yarışmacılar yarışma süresince İnterpromedya ekibinden yarışma süreci, detayı ve sunumu hakkında bilgi alınabilir.
11. Yarışmaya başvuran katılımcıların başvuru ve sundukları projeye ilişkin tüm sorumlulukları kendilerine aittir. İnterpromedya başvuru ya da sunulan proje ya da projeler nedeniyle hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
12. İnterpromedya’nın zaman planını ve değerlendirme aşamalarını değiştirme hakkı saklıdır.

Projelerin Gönderim Süreci
Projelerin değerlendirilme sürecinde bilgilerin eksiksiz olması açısından BTnet.com.tr üzerindeki başvuru formunun kullanılması tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte, gerek gördüğünüz taktirde projelerinizi elden veya kargoyla doğrudan teslim edebilirsiniz.

Doğrudan teslim edilecek projelerde şu bilgilerin eksiksiz olarak yer alması gerekmektedir:

– Projenin adı,
– Proje sahibi/ekibi, özgeçmişi,
– Üniversite adı/bölüm
– Projenin tanımı, amacı ve hedefine dair kısa açıklama metni,
– Aşağıdaki ara başlıkları kapsayacak şekilde projenin detaylı açıklaması:
Olası kullanım alanları ,
Yenilikçi, yaratıcı ve çözüm getirici temel nitelikleri
Kullanılan bilgi teknolojisi altyapısı ve diğer özellikler.

Projelerin yazı formatı Times New Roman 12 punto olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan proje metni toplamda A4 boyutunda 4 sayfayı geçmemelidir.

Anlatımı güçlendirmeye yönelik fotoğraf, çizim ve grafikler ayrıca gönderilmelidir.

BTnet.com.tr’de yayınlanan projeler, projeyi hazırlayan öğrenci ya da öğrencilerin özgeçmişleri ve fotoğraflarıyla birlikte yer alacaktır. Öğrenci veya öğrenciler, projeleriyle birlikte özgeçmişlerini, fotoğraflarını ve tanıtım videolarını da göndermelidir.

BTnet.com.tr USTA kampüste sayfalarında projelerin yanı sıra, öğrencilerin yarışmanın konusu olan 7 farklı sektöre dair beklentilerine ve bu sektörlerin geleceğine ilişkin görüşlerini aktardıkları yazılara da yer verilecektir. Bu yazıların da 12 Punto Times New Roman ile 1 A4 sayfasını geçmemesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtildiği şekilde, öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin ve sektör değerlendirme yazılarının, videolarının ve irtibat bilgilerinin de yer aldığı özgeçmişlerle birlikte usta@btnet.com.tr adresine gönderilmelidir.

Değerlendirme Kriterleri
Yarışmaya başvuran projeler, belli kriterlerdeki başarıları göz önüne alınarak değerlendirilecektir. Projelerin değerlendirmesinde göz önünde bulundurulacak olan kriterler şunlardır:

-Projenin pratik olarak uygulanabilirliği ve uygulama kolaylığı,
-Projenin geliştirilmesinde bilişim teknolojilerinden yararlanma becerisi,
-Projenin özgünlüğü,
-Projenin yeni bir iş modeli ortaya koyabilme potansiyeli,
-Projenin ticari ve finansal getirisi,
-Projenin topluma olan katkısı,
-Projenin sunumu ve proje sahibinin anlatım becerisi,
-Proje sahibinin bilgi ve deneyim düzeyi.

Kazananları Belirleme Süreci
Projelere açıklanan değerlendirme kriterlerine göre konularında uzman jüri üyeleri tarafından puan verilecektir. Puanlama sonucunda ENERJİ, GÜVENLİK, TASARIM, EĞİTİM, ÇEVRE, PAZARLAMA, EĞLENCE temalarında 7 adet EN İYİ GELECEK projesi belirlenecektir.

Bunun yanı sıra BTnet.com.tr’de yayınlanan bu projeler okurlar tarafından aynı puanlama kriterleriyle puanlanacaktır. Puanlama sonucunda BTnet.com.tr EN İYİ GELECEK projesi, BTnet.com.tr okurları tarafından seçilecektir.

Yarışma Takvimi
15.04.2010 – 08.11.2010 / Başvuruların alınması
08.11.2010 – 22.11.2010 / Jüri değerlendirmesi
23.11.2010 – 10.12.2010 / Okur oylaması
17.12.2010 / Yarışma sonuçlarının açıklanması ve ödül töreni

Yarışma Ödülleri


1.ye ARTronic’ten 3 günlük Hannover CeBIT Ziyareti, Notebook bilgisayar ve ARTronic’te iki ay ücretli staj imkanı.
2.ye ARTronic’ten Netbook bilgisayar ve ARTronic’te iki ay ücretli staj imkanı.
3.ye ARTronic’ten ARTronic Homelight UPS ve ARTronic’te iki ay ücretli staj imkanı.

“Üniversiteliler Dikkat! USTA Kampüste En İyi Gelecek Yarışması Başlıyor” için 2 cevap

  1. Firmalar artık üniversiteleri ve üniversite öğrencilerinin görüşlerine / fikirlerine önem vermeye başladı.Bunun karşısında aldıkları sonuçlar olumlu olursa üniversitelerimiz daha da gelişecektir.

  2. Bencede Versinler Tabi Önem Sonuçta Okuyor Millet Senelerce Bir Yerdede Okuyan Adama Deger Verilmesi Bu Memlekette Ve Böyle Konularda Gördükçe İnsan Seviniyor Haliyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir