Üniversitelerde Marka Temsilcisi veya Üniversite Elçisi Olmak ve Kazanç Elde Etmek 1

Üniversiteler açıldı ve yavaş yavaş kampüsler şenlenmeye başlıyor. İşte bu noktada sizlere Üniversite Marka Temsilcileri yada Üniversite Elçileri üzerine biraz bilgi sunmak istiyorum.

Üniversite kampüslerinde veya üniversite öğrencilerinin bolca bulunduğu mekanlarda firmaların reklam yapması, etkinlik düzenlemesi, promosyon dağıtması oldukça sık görülen bir pazarlama ve tanıtım çalışmasıdır. İşte bu tarz çalışmaların genellikle arkasında bir temsilci yada elçi bulunmaktadır.

Üniversite öğrencilerine yönelik markalar tarafından yapılan çalışmalarda markaların kampüsteki yüzü olan, onların çalışmalarını planlayan, düzeni ve ekibi bir araya getiren, markaya kampüs adına sorumlu olan kişilere Marka Elçisi, Marka Temsilcisi, Üniversite Elçisi gibi isimler verilmektedir.

Son dönemlerde Hürriyet gibi, Vodafone gibi, Turkcell gibi, Ülker gibi, YKM gibi yüzlerce firma kampüslerde bulunan binlerce gencin hayatında yer adinmeye, uzun soluklu bir yatırım yapmaya çalışıyor. Bu kapsamda da Marka Elçileri büyük bir önem arz etmeye başlıyor.

Marka elçileri bazen maaşlı olarak, bazen prim sistemi ile bazen de sırf firmanın işi görülsün diye ücretsiz veya gönüllülük esasına göre hizmet verebilmektedirler. Bu sayede öğrenciler marka elçisi olarak kazanç elde edebilmekte, okul masraflarını karşılayabilmektedir.

 

Yazımız bir seri olarak çıkacaktır. Sonraki yazılarımızda Marka Elçiliği veren firmaları, çalışma koşullarını, kampüslerde neler yapıldığı bilgisini sizlere vermeye çalışacağız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir