Turkcell’den Çocuğunuz İçin Anlık Takip Sistemi (Kol Saati)

turkcell-num8

Turkcell tarafından Dünya üzerinde oldukça popüler olan GPS destekli Kol Saati satışlarına başlanıldı. Bu kapsamda birde kampanya düzenleyen firma kısa vadede çocuklarını takip etmekte zorlanan veya kaybolmalarından korkan veliler için ideal bir seçenek oluşturmuş durumda.

Ebebeyn tanıma özellikli, SMS ile gönderilen “Neredesin” sorusuna SMS ile lokasyon bilgilerini atan, güvenli olarak tanımlanan bölge dışına çıkınca uyarı mesajı atan, haber verilmeden çıkarılınca uyarı veren ve harita üzerinden takip özelliği sunan ürün ilk etapta kullanıcılar için oldukça fonksiyonel bir ürün olacak gibi duruyor.

1 Nisan ile 1 Ağustos tarihleri arasında Tüm Turkcell İletişim Merkezlerinden ulaşabileceğiniz bu ürün için 24 ay sözleşme imzalamanız gerekiyor. Aylık olarak 39 TL fatura yansıtılacak olan ürün için yeni bir data hattı almanız ve bu hattı saat içerisinde bulunan yere takmanız gerekiyor.

Sözleşme ile ürünü alabilmek için son 6 aydır Turkcell faturalı hat kullanıyor olmanız ev hattınızın hiç kısıtlamaya girmemiş olması şartı aranıyor. Yapılacak olan sözleşme kapsamında belirlenen numara ile data hattı arasında yapılacak olan tüm işlemler ücretsiz olarak sunulacak.

Başlangıç Ayarları:

Turkcell’de en az 6 aylık kaydı bulunan, ödenmemiş faturası olmayan, borçtan kapanmış herhangi bir hattı bulunmayan bireysel faturalı hat abonesi, kampanya taahhütnamesini imzalar.

Saatin içindeki data hat; taahhütname imzalayan abone üzerine tanımlanır ve yeni aktivasyon yapılır.

Cihaz şarj edilir.

Kayış takılır ve kayış takılı halde iken saatin arkasındaki reset düğmesine basılır, saat üzerinde “loading” yazısı görülür
Sistem tarafından ;taahütname imzalayan abonenin cep telefonuna gönderilen SMS ile bildirilen kullanıcı adı ve şifre ile www.lok8u.com/tr/portal adresine girilir, “Kayışı çöz/Kapat” butonuna tıklanır.

Saat kapandıktan sonra kayış çıkarılır ve tekrar takarak kullanıma başlanır. Saat her açılışta ekranda “loading” yazısı görülecektir.

  Kullanımı :

  1. 1. www.lok8u.com/tr/portal adresine girin, kişisel ayarlarınızı yapın, misafir hat “neredesin” mesajı atacak ve bilgilendirme mesajlarını alacak; aktif kullanıcıyı “Alıcı” alanında seçiniz.
  2. 2. Portalde “Alıcı” alanında seçili kullanıcı;
  3. 3. TurkcellNum8 numarasına SMS ile “neredesin” mesajı gönderir, Lokasyon bilgisini yine SMS yoluyla öğrenir
  4. 4. Çocuk açık alanda iken yapılan Güvenli alanın dışına çıkılması durumunda ya da saat izinsiz çıkarıldığında; bilgilendirme ile lokasyon bilgileri SMS / email olarak gönderilir.
  5. 5. Portal üzerinden çocuğun yeri anlık olarak izlenebilir.
  6. 6. Saati çocuğun kolundan çıkarmak için SMS ile TurkcellNum8 numarasına “Kapat” mesajı atmanız ya da portalden “Kayışı Çöz/Kapat” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Kapat mesajı atmadan satin kayışını çözmeniz halinde “izinsiz çıkarıldı” mesajı alırsınız.

  Bunlara Dikkat Ediniz:

   • Tüm diğer konum tabanlı servislerde olduğu gibi, sistem her zaman en yakın konum bilgisi için GPS sinyali almayı dener. Kesin bir GPS sinyali alamıyorsa, en yakın baz istasyonlarına bakarak ortalama bir konum bilgisi iletir.
   • GPS sinyalleşmesi ile lokasyon bilgisini yaklaşık 3 metre sapma ile verebilirken, saatin kapalı alanda bulunması durumunda, yaklaşık sapma 500-1000 metre civarındadır.
   • Saatin hergün şarj edilmesi gerekmektedir.
   • Saat acil bir durum olmadığı sürece portalde “Sorgulamaya Hazır” modunda tutulmalıdır.“Sorgulamaya Hazır” modunun seçilmesi, şarj süresi için önemlidir.
   • Anlık izleme veya Güvenli alan modu seçili iken cihazınız sürekli uydu ya da baz istasyonları ile sinyalleşeceği için şarjı daha hızlı tükenecektir.
   • Saati “Kapat” mesajı atmadan ya da portal üzerinden “Kapat/Kayışı Çöz” butonuna tıklamadan asla çocuğunuzun kolundan çıkarmayın. Böyle bir durumda saat izinsiz çıkarılmış olacak ve SMS ile uyarı gönderilecektir

  Kampanya Şartları:

  Paket İçeriği

  Taahhüt Süresi

  Aylık Ücret

  TurkcellNu.m8 ve sınırsız TurkcellNu.m8 Data servisi Kullanımı

  24 ay

  39TL

  Kampanya başvurularınızı tüm  Turkcell İletişim Merkezleri ve yetkili zincir mağazalardan yapabilirsiniz.

  • Paket fiyatlarına KDV ve ÖİV dahildir.
  • Bu kampanya 1 Nisan – 1 Ağustos 2010 tarihleri arasında geçerlidir.
  • Kampanyadan Turkcell’de en az 6 aylık kaydı bulunan,ödenmemiş faturası olmayan, borçtan kapanmış herhangi bir hattı bulunmayan bireysel faturalı hat abonelerimiz yararlanabilirler.
  • Aboneler 24 ay taahhüt ile, aylık KDV ve ÖİV dahil 39TL karşılığında, TurkcellNu.m8’e sahip olup, TurkcellNu.m8 Data Servisinden sınırsız olarak yararlanabilirler.
  • Ayrıca dileyen abonelerimiz TurkcellNu.m8’e KDV dahil 120USD karşılığı peşin ödeme ile sahip olup, 12 aylık taahhüt ile aylık KDV ve ÖİV dahil 29TL dahil karşılığında TurkcellNu.m8 Data servisinden sınırsız olarak yararlanabilirler. Satışlar günlük kur esas alınarak TL üzerinden yapılacaktır. 26 Mart 2010 tarihli USD kuru esas alınarak hesaplanan tavsiye edilen satış fiyatı 183TLdir.
  • TurkcellNum8 yurtdışında kullanıma uygun değildir. Abonelerin yurtdışındayken TurkcellNu.m8’e gönderdikleri SMSler, Turkcell dünya tarifesi SMS tarifesinden ücretlenecektir.
  • Kampanya taahhütnamesi imzalayan aboneye TurkcellNum8’in içindeki data hattı faturası abonenin GSM hizmet faturası ile beraber gönderilecektir.
  • Data hattının yeni tesisinden doğan Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi (31,78TL), Telsiz Kullanım Ücreti (yıllık 12,26TL) Telsiz Ruhsatname Ücreti(yıllık 12,26TL) ve Damga Vergisi abonenin faturasına ayrıca yansıyacaktır.
  • Taahhütnamede belirtilen yükümlülüklere kısmen ya da tamamen aykırı davranılması durumunda ve/veya paketin süresi sona ermeden kampanyadan ayrılmak istenmesi durumunda ve/veya taahhütnamede belirtilen GSM hattı başka bir GSM operatörüne taşınması ya da hattın kapatılması durumda, söz konusu aykırılığın gerçekleştiği aydan itibaren taahhüt süresi bitimine kadar ödenmesi gereken KDV ve ÖİV dahil kalan taksit tutarları toplamı cezai şart olarak Mobil İletişim Fatura’sına söz konusu tarihi takip eden fatura döneminde bir kerede yansıtılır.
  • Bu kampanyaya katılmak isteyen müşterilerimizin kendi adlarına kayıtlı kredi kartını ibraz etmeleri zorunludur.
  • Kampanyaya katılım sırasında bu karttan 1TL ön provizyon** alınacaktır.

   **Ön provizyon işlemi hesabınızdan işlem yapılan tutar kadar parayı geçici olarak bloke etme işlemidir (1 TL). Ön provizyon işleminde hesabınızdan para çekilmez sadece geçici süre (15 gün) ile bloke edilir. Bu işlem müşterilerimizin güvenliğini sağlamak için yapılmaktadır.
  Sık Sorulan Sorular:

  TurkcellNu.m8in SAR değeri nedir?

  SAR değeri ortalama bir cep telefonu SAR değerinin yaklaşık 13de biri, iPhone’un 20de biridir. (0,038 W/kg)


  Uçakta kullanabilir miyim?

  Hayır, Saatin içinde bir GSM hat bulunduğu için, uçak vb. elektronik cihaz ve manyetik alan kontrolü olan ortamlarda mutlaka kapatılmalıdır. Kapatmak için SMS ile “Kapat” mesajı göndermeniz ya da portal üzerinden “Kayışı çöz / Kapat” butonuna basmanız gerekmektedir.


  TurkcellNu.m8 Data Servisi kimler arasında çalışır?

  TukcellNu.m8in içinde bir Turkcell data hat bulunur.
  Sistem; taahhütnameyi imzalayan “admin hat”, admin hattın tanımladığı “misafir hat” ve saatin içindeki “TurkcellNu.m8 hattı” arasında çalışır.

  Aktif kullanıcı değişimi nasıl yapılır?

  Örneğin anne çocuğun yerini sorgulama ve bilgilendirme mesajlarını alırken babanın alması istenirse, portalde “bilgilendirme” başlığı altında tanımlı “Alıcı” değiştirilir. Bu alanda seçilen kullanıcının telefon ve mail bilgilerinin doğruluğu “düzenle” butonuna basılarak kontrol edilmelidir.


  Aynı anda kaç kişi sorgulama işlemini yapabilir?

  Aynı anda sadece 1 kişi sorgulama işlemini yapabilir. Abone sorgulama yapacak olan hattı değiştirmek isterse portalde “bilgilendirme” başlığı altında tanımlı “alıcı”yı değiştirmelidir.


  Konum bilgisi nasıl hesaplanıyor?

  Tüm GPS tabanlı servislerde olduğu gibi, saat açık alanda iken GPS sinyali alabilir. GPS kapalı alanda çalışmaz.TurkcellNu.m8 ek olarak, kapalı alanda ise, en yakın 3 baz istasyonu bilgisini alarak, bu 3lü arasında bir üçgen çizip ortalama bir konum bilgisi vermektedir. GPS sinyalleşmesi ile yaklaşık 3 metre sapma ile lokasyon bilgisi verilirken, saat kapalı alanda ise, bu sapma oranı yaklaşık 500-1000 metreyi bulmaktadır. Diğer GPS servislerinde de bu şekilde bilgi dönülmektedir.


  Saat şarjı ne kadar dayanır?

  Saati her akşam şarj etmeniz önerilmektedir. Saatin şarj süresi kullanım ile orantılıdır. Çok fazla sorgulama yapılır ise, saat her sorgulama için uyduya ve gerekirse baz istasyonlarına bağlanması neticesinde şarjı hızlı tükenecektir.Saatin portal üzerinde seçili modu da şarj süresini etkilemektedir. Normal şartlar önerilen ve değiştirilmedikçe default olarak seçili modu “Sorgulamaya hazır” dır. “Anlık izleme” ve “Güvenli bölge” olarak mod seçimleri sürekli uydu ve baz istasyonu bağlantısı gerektirdiği için şarjı çok daha hızlı tüketmektedir.


  Saati nasıl kapatırım?

  Saatin kayışını çıkarmadan mutlaka SMS ile “Kapat” komutu göndererek ya da portal üzerinden”Kayışı Çöz/Kapat” butonunu tıklamanız gerekmektedir. “kapat” komutu olmadan kayışı çıkarırsanız sistem güvenliği devreye girer ve kayışın illegal yollarla kaptıldığını algılayarak size veya misafir hatta “kayış izinsiz çıkarıldı” mesajı gönderir.


  Misafir hattın gönderdiği “neredesin” ya da “kapat” mesajlarına cevap alamıyorum.

  Portalde “bilgilendirme” alanında, “alıcı” olarak mesaj atıp bilgi mesajları almasını beklediğiniz numaranın seçili olması gerekmektedir. Sistemin kim tarafından yönetileceği bu alanda belirlenmektedir.


  Mevcut data hattım ile TurkcellNu.m8 kampanyasından yararlanabilir miyim?

  Hayır. Bu kampanyaya bireysel faturalı ses hattınız ile dahil olabilirsiniz.


  Saatin içindeki hat yeni tesis olmak zorunda mıdır?

  Evet, TurkcellNu.m8’in içinde yeni tesis, bir data hat olmak zorundadır. Bu hattın yeni tesisi yine taahhütnameyi imzalayan abone üzerine yapılacaktır.


  TurkcellNu.m8 yurtdışındayken kullanılabilir mi?

  Saat Türkiye dışında kullanılamaz, lokasyon bilgileri Türkiye sınırları dışında olan bölgeler için alınamadığı için saat yurtdışında kullanılamaz.


  Roaming halindeyken kampanyadan yararlanabilir miyim?

  Admin ya da misafir hat roaming halinde ve TurkcellNu.m8 Türkiye sınırları içinde iken admin ya da misafir hattın saatin yerini sorgulamak için gönderdikleri SMSler “Turkcell dünya tarifesi SMS ücreti” (0,90TL) üzerinden ücretlendirilir.


  Saat içerisindeki simkart bir numaraya bağlı olacak mı? Ücret bu hatta mı yansıtılacak?

  Saat içindeki hattın numarası, aboneye satınalma esnasında bildirilecek, ayrıca kutunun üzerinde barcode olarak görülebilecektir. Ücret ve fatura kampanya taahhütnamesi imzalayan admin hatta yansıyacaktır.


  Kalp pili olan müşteriler tarafından kullanılması sorun yaratır mı?

  Hayır, yaratmaz.


  Kampanya kapsamında aldığım TurkcellNu.m8 arızalanırsa ne yapmalıyım?

  Cihazın en kısa sürede yetkili bir teknik servise götürülmesi gerekir. Cihaz garanti kapsamında, tamir edilecektir. Cihaz garanti kapsamındayken servise götürdüğünüzde herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Garanti kapsamı dışında, kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalarda ise ödenecek tutarı yetkili servis belirler.


  Aldığım cihazı kaybettim/çaldırdım. GSM hattıma fatura yansımaya devam eder mi?

  Evet. Cihazı kaybetseniz bile kampanya süresi sonuna kadar faturanıza aylık kampanya bedeli yansımaya devam eder


  Ürünü iade edebilir miyim?

  Hayır, kampanya taahhütnamesinde belirtilen koşullarla, cayma bedeli yansır.


  Kampanyaya tanımlı hattımı, misafir hattı ya da saatin içindeki hattın numarasını değiştirebilir miyim?

  Evet, kampanya faydası yeni numaraya aktarılır, sözleşmeniz kaldığı yerden devam eder.


  Kampanyaya tanımlı hattımı faturasız hatta geçirebilir miyim?

  Hayır, kontrat süresinde izin verilmez.


  Mevcutta aktif başka hangi kampanyalarım varsa bu kampanyadan faydalanabilir miyim?

  Evet, diğer kampanyalardan faydalanan abonelerimiz TurkcellNu.m8 kampanyasından da faydalanabilecektir.


  Kampanya hangi durumda iptal olur? Cayma bedeli hangi durumlarda yansır?

  Taahhütnamede belirtilen yükümlülüklere kısmen ya da tamamen aykırı davranılması durumunda ve/veya paketin süresi sona ermeden kampanyadan ayrılmak istenmesi durumunda ve/veya taahhütnamede belirtilen GSM hattı başka bir GSM operatörüne taşınması ya da hattın kapatılması durumda, söz konusu aykırılığın gerçekleştiği aydan itibaren taahhüt süresi bitimine kadar ödenmesi gereken KDV ve ÖİV dahil kalan taksit tutarları toplamı cezai şart olarak Mobil İletişim Fatura’sına söz konusu tarihi takip eden fatura döneminde bir kerede yansıtılır.


  Kampanyaya tanımlı hattımı iptal ettirebilir miyim /geçici olarak kapattırabilir miyim / kampanyayı iptal ettirebilir miyim?

  Taahhütnameyi imzalayan müşterinin hattının suspend talebi ile müşterinin, Misafir hat ve saat içindeki hattın servis kullanımı ve kampanya faydası da sona erer. Ancak 24 aylık teklif seçmiş aboneye kalan ay x aylık taksit tutarı (39TL) cayma bedeli yansır, 12 aylık teklif seçmiş aboneye cayma bedeli yansımaz.


  Cayma bedeli tutarı nedir?

  24 aylık teklif için; Cayme bedeli, abonenin kampanya taahhütnamesinde kalan ay x aylık toplam taksit tutarı kadardır. 12 aylık teklif için cayma bedeli bulunmaz.

  “Turkcell’den Çocuğunuz İçin Anlık Takip Sistemi (Kol Saati)” için 13 cevap

  1. Gariban aile napsın zaten günümüzdede öyledir sosyetikler alır bunu zaten arka sıralara pek ugramaz bu tür şeyler…

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir