Turkcell – Vodafone – Avea TL Sistemine Göre Öğrenci Paketleri

ogrenci

Ülkemizde 3 ayrı operatörün öğrenci Paketleri hakkında buradan bilgi vermek ve en uygun öğrenci paketlerini ele alarak sizinde seçimlerinizi kolaylaştırmak istiyorum. Bu kapsamda Turkcell, Vodafone ve Avea Öğrenci Tarifelerinin analizini yapmak istiyorum.

Turkcell Öğrenci Tarifeleri

Turkcell Öğrenci paketi olarak sadece GençTarife‘yi çıkarılmıştır. Tarife hem Faturalı hemde Faturasız hat abonelerine sunulmuştur.

Turkcell Genç Tarife Faturalı : 25 yaş altı gençler için sunulan bir pakettir. Aylık ücreti 14.50 TL olarak belirlenen pakette aylık 2 saat yani 60 Dakika ücretsiz görüşme hakkı verilmektedir.  Aylık olarak verilen her yöne 60 dakika bittikten sonra Genç Tarife abonelerini 10 dakikası 12 kuruştan ararken, diğer Turkcell abonelerini ve operatörleri ise dakikası 29 kuruştan aramaktadırlar.

Kısa mesaj olarak her SMS 15 kuruştan ücretlendirilmektedir. Bunun dışında Turkcele yönelik ilk 3 SMS sonrasında gün boyu ücretsiz SMS hakkı verilmektedir.

Pakete giriş yapabilmek için 25 yaş altı olmanız gerekmektedir. Hattın yasal sahibi siz olmasanız bile Genç Tarife abonesi olabilirsiniz. Her aboneye 1 adet Genç Tarifeli olma hakkı verilmektedir.

Turkcell Genc Tarife Ön Ödemeli : Ön Ödemeli Genc Tarifede 30 TL üstü ve 20 TL üstü yüklemelere göre iki farklı ücretlendirme mevcuttur.

20 TL ile 30 TL arasında bir yükleme yapıldığında Genç Tarifeliler kendi aralarında 15 dakikası 50 kuruştan görüşmektedirler. Diğer Turkcell abonelerini ve operatörleri ise dakikası 40 kuruştan aramaktadırlar. Gönderilen her SMS 30 kuruştan ücretlendirilmektedir. Bunların dışında aylık yüklemelerde size 10 TL bakiye hediye olarak sunulmaktadır.

30 TL üzeri yüklemelerde ise Genc Tarife aboneleri tüm turkcell aboneleri ile 15 dakikası 50 kuruştan görüşürken, diger operatörler dakikası 40 kuruştan arayabilirsiniz. Bunun dışında başka bir kampanyaya dahil olarak 5 dakikası 40 kuruştan diğer yönleri arayabilirsiniz.

2 saat paketi aldıysanız *123*58# tuşlayarak pakette kalan dakikanızı öğrenebilirsiniz. Standart Kart ve üzerinde yükledikten sonra aynı takvim ayı içinde indirimli konuşabileceğiniz kaç dakikanız kaldığını *456*5# tuşlayarak öğrenebilirsiniz. Kalan dakika sorgulama ücretsizdir.

Vodafone Öğrenci Tarifeleri

Vodafone öğrenciler için Cep Öğrenci ve Cep Özgür tarifelerini kullanıcılarını beğenisine sunmuşturç

Vodafone Cep Özgür : Vodafone tarafından iki farklı Öğrenci Tarifesi piyasaya sürülmüştür. Bunlardan biri tüm abonelere açıkken Cep özgür sadece gençlere açıktır.

Vodafone Cep Özgür 25 yaş altında abone kabul eden, bir abonenein sadece 1 kez abone olabildiği Ön Ödemeli bir tarifedir. Yükleme miktarına göre görüşme ücretleri değişmektedir.

20 TL ile 30 TL arası bakiye yüklenmesi durumunda Cep Özgür aboneleri tüm Vodafone aboneleri ile 5 dakikası 40 kuruştan görüşme yapabilirken, diğer yönlere de dakikası 40 kuruştan görüşme yapabiliyorsunuz. SMS attığınıda ise 40 kuruştan ücretlendirilmektedir.

30 TL üzeri yüklemelerde ise Cep Özgür aboneleri tüm Vodafone abonelerini arama başına 40 kuruştan arıyorlar. Yani aradıkları an 40 kuruş düşüyor sonrasında istediğiniz kadar görüşebiliyorsunuz. Diğer operatörlerle de 5 dakikası 40 kuruştan görüşebiliyorsunuz. SMS ücreti olarak ise 40 kuruş düşüyor.

Vodafone Cep Öğrenci : Aslında bu tarife artık şebeke içi uyguna görüşmek isteyen tüm abonelere hitap eder hale geldi. Geçişte bir sınırlama yok. Dilediğiniz yaşta dilediğiniz sayıda hattınızı bu tarifeye geçirebilirsiniz.

20 TL ile 30 TL arası bakiye yüklenmesi durumunda Vodafone ve Diğer operatör aboneleri ile dakikası 30 kuruştan görüşür ve 30 kuruştan SMS gönderebilirsiniz.

30 TL ile 50 TL arası bakiye yüklenmesi durumunda Vodafone içi 10 dakikaseı 30 kuruştan arama yapmanıza imkan sağlarken diğer operatörleri dakikası 30 kuruştan arayabilirsiniz. SMS ücreti olarak ta 30 kuruş düşmektedir.

50 TL üzeri yüklemelerde ise Vodafone içi 15 dakikası 30 kuruştan ücretlendirime yaparken diğer yönlere yapılan aramalar yine dakikası 30 kuruştan ücretlendirilmektedir.

Avea Öğrenci Tarifeleri

Avea öğrenciler için üç farklı tarife sundu. Bunlar Genç Tarife, Mobil Öğrenci ve Avea Harbi Tarife‘dir.

Avea Harbi Tarife : Aslında bu tarife diğer tarifelerden oldukça farklı bir tarife. Bu tarifede yükleme sınırı yok. Sadece satın aldığınız kadar görüşme imkanınız var.

Günlük 80 kuruş ödeyerek Avea içi 100 dakika görüşme imkanı satılırken,  üstüne 20 kuruş ödeyerek her yöne 30 sms satın alabilirsiniz. Üstüne 20 kuruş daha ekleyerek 5 MB internet satın alma imkanınız oluyor.

Tarife kapsamında diğer yönleri aramanın dakikası 30 kuruştan ücretlendirilirken, SMS ücreti olarak 50 kuruş alınmaktadır.ç

Avea Genç Tarife : Tarife olarak herhangi bir yaş sınırı olmayan bir tarifedir.

20 TL ile 30 TL arası bakiye yüklenmesi durumunda şebeke içi 5 dakikası 50 kuruştan görüşülebilirken, diğer opratörler dakikası 40 kuruş ödenmektedir. SMS ücreti olarak 30 kuruş alınmaktadır.

30 TL ile 50 TL arası bakiye yüklenmesi durumunda şebeke içi 10 dakikası 50 kuruştan görüşülmektedir. Her yöne verilen 120 dakika bittikten sonra diğer oparatörlere dakikası 40 kuruştan görüşmeye devam edebiliyorsunuz. SMS ücreti olarak ise 30 kuruş düşmektedir.

50 TL üzeri yüklemelerde ise şebeke içi 10 dakikası 50 kuruştan görüşme yapılırken verilen 120 hediye dakika ve 150 sms bittikten sonra diğer yönlere dakika başı 40 kuruş, sms başı ise 30 kuruş ücret alınmaktadır.

Avea Mobil Öğrenci : Mobil öğrenci avea tarafından uzunca süre önce sunulan bir tarifedir. Detaylar aşağıdadır.

10 TL ile 30 TL arası bakiye yüklenmesi durumunda bir hafta boyunca Şebeke içi 20 dakikası 50 kuruştan görüşme yapılırken, diğer yönlere dakikası 40 kuruştan görüşülebilmektedir. SMS ücretlendirilmesi ise 50 kuruş olarak veriliyor.

30 TL üzeri yüklemelerde ise bir ay boyunca geçerli olacak şebeke içi 20 dakikası 50 kuruştan ücretlendirme olacaktır. Diğer yönlere dakikası 40 kuruş SMS ücreti ise 50 kuruş olacaktır.

mayis2010öğrenci

Bu tabloya göre en ideal öğrenci tarifesi olarak CEP ÖZGÜR göze çarpmaktadır.

Detaylı bilgileri elbette ki kendi sitelerinden almanızda fayda vardır.

“Turkcell – Vodafone – Avea TL Sistemine Göre Öğrenci Paketleri” için bir cevap

  1. Çok iyi eskisine göre. Uzun zamandır Bu Trkcell neyin peşinde diye düşünüyordum. Açıkçası benim açımdan iyi oldu 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir