Turkcell – Avea – Vodafone TL Bakiye Transfer İşlemleri (Kontör Transfer)

kontor-yukle

Turkcell – Avea ve Vodafone kullanıcılarının yapacakları Kontör yani yeni adıyla TL Bakiye Transferi işlemleri ile ilgili sizlere bilgi vermek istiyorum. Bu sayfada sizlere İşlem Ücretleri, İşlemlerin yapılması ve Kimlerin birbirine TL Bakiye Transferi yapacağı konusunda bilgilendirme yapacağım.

Turkcell Faturalı ve Ön Ödemeli Hatlardan TL Transfer İşlemi ( Turkcell Kontör Transfer İşlemi)

Turkcell hat kullanan aboneler hatlarından Ön ödemeli hat kullanan abonelere TL gönderimi yapabilirler.  Turkcell aboneleri tek seferde en az 1 TL , en fazla ise 15 TL gönderim yapabilirler. Yeni alınan hatlardan ilk 5 ay boyunca gönderilebilecek TL miktarı 25 TL ile sınırlı iken, daha sonra bu limit aylık 100 TL’ye kadar gönderim yapabilinmektedir.

Gönderilecek TL limitleri aylık olarak yüklenen bakiye ile orantılı olarak değişmektedir.Turkcell Faturalı hat aboneleride TL transferi yapabilmektedirler. Turkcell TL transfer ücreti ve sorgulama ücreti 90 kuruştur.

KrediTransfer etmek için kredi göndermek istediğiniz telefon numarasını yazın, bir boşluk bırakarak transfer etmek istediğiniz kredi miktarını ekleyip 2277′ye kısa mesaj gönderin. 2064’ten gelen onay mesajını EVET yazarak yanıtlayın. Bu aşamada kredi transfer işleminiz gerçekleşecektir.

Vodafone Faturalı ve Ön Ödemeli Hatlardan TL Transfer İşlemi ( Vodafone Kontör Transfer İşlemi)

Tüm Bireysel Ön Ödemeli hat kullanan abonelerin TL transferi yapabilecekleri Vodafone Bakiye Transfer sisteminde tek seferde en az 1 TL, en fazka 20 TL transfer yapabilirsiniz. 1 ay içerisinde ise yapabileceğiniz Max. transfer miktarı 100 TL olarak sınırlandırılmaktadır. Lira transferi yapabilmek için hattınızda en az 6 TL bakiye olmak durumundadır. Aksi taktirde transfer işlemi gerçekleşmeyecektir.

Vodafone Ön Ödemeli hat aboneleri abonelik başlangıcından itibaren ilk 3 ay TL transferi yapamamaktadır. Vodafone Faturalı Hat aboneleri TL transferi yapamamaktadır. TL paylaşma işlem ücreti 40 kuruştur.

Vodafone TL transferi için Cep Aile kullanan aboneler 7037 nolu numaradan, normal aboneler ise 7038 nolu numaradan TL transfer işlemini gerçekleştirebilmektedirler.

Avea Faturalı ve Ön Ödemeli Hatlardan TL Transfer İşlemi ( Avea Kontör Transfer İşlemi)

Avea Lira paylaş servisi üzerinden tek seferde en az 1 TL en fazla 10 TL gönderim yapılabilirken aylık olarak bir abonenin 50 TL gönderim limiti bulunmaktadır. Avea kullanan Faturalı yada Ön Ödemeli hat aboneleri Ön ödemeli hat kullanan abonelere TL bakiye transferi yapabilmektedirler.

TL paylaşma işlem ücreti 48 kuruştur. Avea hatlardan Lira gönderimi yapmak için 9235 nolu numaranın aranması gerekmektedir. Arama yapıldıktan sonra işlemler tamamlanarak gönderim yapılacaktır.

Yukarıdaki bilgiler ışığında gönderim için düşülen ücret olarak en pahalı operatör Turkcell, en düşük operatör ise Vodafone’dır. Gönderim olarak Avea gönderim konsunda gecikmeler yaşasada aylık limit ve süre bakımından ortalama bir güce sahiptir.

“Turkcell – Avea – Vodafone TL Bakiye Transfer İşlemleri (Kontör Transfer)” için 15 cevap

 1. Kontörden TL ye geçiş bir bakıma iyi oldu artık herkes hesabını tam olarak bilecek kontör işleriyle uğraşmayacak ama bazı tarifelerdeki fiyatların artması bir dezavantaj.

 2. @Doktorr

  TL ye geçiş sistemi sadece Kontörlü hatları etkiledi. Faturalı hatlarda bir düzenleme olmadı ki. Sizin fatura detaylarınıza bakmanızı ve ona göre davranmanızı öneriyorum. Vodafone.com.tr adresinden My Vodafone sayfasından bakabilirsiniz görüşme detaylarınıza.

  Bu şekilde itiraz edeceğiniz bir nokta olursa 444 0 542 nolu telefondan Müşteri Hizmetleri ile görüşmeniz gerekecektir.

 3. Bu TL Olayı Baya Bi Vurguna Ugrattı TL Geçilmesinden Sonra %50 Gizli Zam Yapılmış.
  Bu Ay Vodafone Faturam 211.60 Kr Gelmiş. Hata Onların Ama Bu Parayı Ödeyeceksin Diyor? Nerelere Başvurmalıyım NeLer Yapmalıyım. Yardımlarınızı Bekliyorum.

 4. Kontorden TL’ye geçildi ; gizli zam konulmuş.Geçenlerde gazetede ulaştırma bakanı ; gereken yapılacak denildi ama..Böyle daha iyi oldu ama ; gizli zam uygulaması kötü olmuş 🙁 Umarım düzelir.Bu arada ; eski kontor kartları ne kadar geçerli olacak ? Bilgi verirseniz sevinirim.

 5. TL’ye geçişle birlikte faturasız hat sahiplerinin kafası baya bi karıştı. Kimse ne konuştuğunu, ne kadara konuştuğunu bir türlü anlayamıyor 🙂

 6. @admin:

  My Vodafonede Baktım Sorun Sms Lerdeymiş. Ben Onlara 35 tl Lik Tarıfe Yapın Demısım 30 Tl Lik Yapmışlar Sms Olayını Yapmamışlar Ve Sms Her Bitanesi 19 Krş. Günde 100 Sms Atarsam Ben 😀 oo 211 geLmesi Doğal Ama Ödemem Çünkü Hata Onların…

 7. Evet bencede kötü oldu bu kontörlü iken güzeldi. çift hat kullanıyorum ben haturalı ve kontörlü ama kontörlü TL olduğu için soğudum iyice nekadar konuştuğumu anlayamıyorum yani. Fazla alıyorlar gibime geliyor hani birde gizli zam falan dediler ondanda şüpheliyim daha az konuşacz sanırım eskiye göre

 8. TL İle İş Yapılması Hem Bir Yönden İyi Hemde Kötü Bir Şekilde Aslında Ben Bu Durumdan Şikayetci Degilim Güzel Yani Bir Nevi 5 TL Paran Oluyor Gidip Yüklettiriyorsun İyi Yönleride Var Haliyle Bu Durumun 🙂

 9. vadofondan vadofona kontur yollayamıyorum siz bizi 7038 ye yönlendiriyosunuz ama olmuyo sizin yapacağınız transfere başlayacam ne biçim yönlendiriyosunuz insanları 7038 i arıyoruz olmuyo diyo bu kadar işte sizin yapacağınız sistem saygılar .*

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir