İyi Bir Blog Yazarı Olabilmek İçin 8 Öneri

İyi bir Blog yazarı olmak, takipçilere sahip olmak ve her gün sizin yazı yazmanızı bekleyen sevenlere kavuşmak çok kolay birşey değildir. O noktaya ulaşmak emek, çaba ve düzen gerektirir.

Blog Yazarları
Blog Yazarları

Size 8 başlık altında nasıl daha iyi bir Blog Yazarı olunur onu anlatmaya çalışacağız.

  1. Blog yazmak için kendinize bir zaman dilimi belirleyin. Sabahları şu saatte, akşamları bu saatte diye.
  2. Bir takvim taşıyın yanınızda. Önemli günleri, önemli olayları, Doğumgünü  gibi işleri not alın, unutmayın. Unutganlık birçok konuyu yok edebilir.
  3. belli konu başlıklarını liste haline getirebilirsiniz. Gün içerisinde aklınıza gelen konuları bu listeye ekleyebilir, zaman bulduğunuzda bu konu üzerinde yazılarınızı yazabilirsiniz.
  4. Yazmaya başladığınızda diğer herşeyden uzaklaşın. Müzik açık olmasın, Facebook veya Twitter sayfanızı yenileyip durmayın. Sadece kendinizi yazıya verin.
  5. Notlardan, Takvimden veya o an aklınıza gelen bir olaydan başlayabilirsiniz yazınıza. Ama anahtar kelime kesinlikle olsun. Dağlardan taşlardan bahsedip ekonomiye geçmek pek etkili olmaz. O sebeple aklınızda ne varsa onu belli, edip yazın. Gerekiyorsa 3 yazı yazın ama her yazı kendi içinde bağımsız ve anlamlı olsun.
  6. önce yazın, sonrasında geri döner yazım hatalarına bakar, imla düzenlemeleri yaparsınız. Düşünce yapınızı bozmadan yazının sonuna gelmek, dikkat dağınıklılığını bu şekilde önlemek mümkündür.
  7. Yazınızın ortasında aklınıza takılan bir nokta varsa hemen araştırın. Yarım bir bilgiyle yazılacak 500 makale, tam bir bilgiyle yazılacak bir makalenin yerini tutamaz. Hem kendiniz yazdıklarınıza güvenin hem de ziyaretçilerinize güven aşılayın. O sebeple araştırmaktan korkmayın.
  8.  herşey bittiğinde ortam uygun ise yazınızı sesli bir şekilde okuyun. Anlam bozuklukları, imla hataları, sonucu gelmeyen yazı dizileri bu şekilde ortaya çıkacaktır. Sesli Okuma sayesinde yazınızı düzene sokabilirsiniz.
Sevgili Blog Yazarı
Sevgili Blog Yazarı

Başkasına yaranmak için yazılarınıza ve düşüncelerinize yön vermek sizin hem özgünlüğünüze darbe vuracak hem de olaylar karşısında tutarsız davranmanıza sebep olacaktır.

Bu sebeple Ahlaki ve Kanuni sınırlar içerisinde kalarak aklınızdan geçenleri Sansürsüz bir şekilde dile getirmeniz gerekecektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir