İnternetten Fikir ve Proje Satarak Kazanç Sağlamak

İnternet üzerinden yıllardır kafanızda kurguladığınız fikirlerinizi ve projelerinizi satışa sunabilir, sponsor desteği arayabilirsiniz.

Bu yöntem için 2 seçeneğiniz bulunuyor. Eğer projeniz< oldukça komplike ve kendi çapında oldukça önemli bir çalışma ise ilk önce ona özel bir web sayfası hazırlamanız gerekiyor.

Web sayfası içerisinde detayları yada ürünün kopyalanmasını sağlayacak bilgileri vermeden ürün hakkında bilgilendirmeler yapmanız, varsa örnek çalışmasını ve resimlerini eklemeniz gerekiyor.

Tek sayfalık bir tasarım bile olsa sorun değil. Önemli olan kafanızdaki projenin yazıya ve görsele aktarılabilmiş olması.

Sonrasında ise bu işin içerisinde olan firmalar veya kişilere mail ya da telefon yolu il ulaşarak bilgilendirme yapabilir, destek almak için onlarında sizin projenize inanmasını sağlayabilirsiniz.

2. yol ise daha orta çaplı projelerde kullanılabilir bir çalışmadır. Bu iş için hazırlanmış sitelere, bu tarz yatırımların yapıldığı forum sayfalarına daha önceden hazırladığınız metin ve görseller ile konular açabilir, projenize destek sağlamak için kendinizi ve projenizi tanıtabilirsiniz.

Bu tarz sistemlerden de maddi anlamda büyük bir şeylerin gerekmediği küçük çaplı projelere destekçiler bulmanız büyük bir ihtimaldir…

Aynı şekilde kafanızda kurguladığınız ancak yapmak yönünde zaman, mekân, bilgi ve para gibi değerlere sahip olmadığınız proje ve ürünlerinde de patentini alarak firmalara pazarlamasını yapabilir, değerlendirilebilecek fikirlerin firmalar tarafından önemsenmesini ve satın alınmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye’den İş Bulabileceğiniz Siteler: Henüz ülkemizde sadece bu işüzerine yoğunlaşmış bir site yok ne yazık ki.  İyinet, R10, 6no, WMaracı gibi birçok Web Master forum sayfasında ve internetten son dönemde sayıları artan projekurdu.com, projeokulu.net, tercumanim.com gibi sitelerden başvuru yapabilirsiniz.

(Bildiğiniz bu tarz sitelerin isimlerini YORUM alanından bizlere ulaştırabilirsiniz)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir