Günaydın Millet
Anasayfa » Manşet Haberleri » 12 Haziran 2011 Sandık Başkanı ve Sandık Görevlisi Ücretleri

12 Haziran 2011 Sandık Başkanı ve Sandık Görevlisi Ücretleri

12 Haziran Genel Seçimlerinde Görevli Olanlara Ödemeleri 1 Ağustos tarihinden itibaren ödenmeye başlandı. HALKBANK Şubelerinden Kimliğiniz ile Hakedişlerinizi alabilirsiniz. Başka bir evrak göstermenize gerek yoktur.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde Sandık Başkanı veya Sandık Başında Görevli olarak bir kazanç elde etmeniz mümkündür. Seçimlerde Partiler adına sandık başında görev alarak veya direkt sandık başkanı olarak görev alabilirsiniz.

Sandık Başkanı: Sandık başkanları genelde Memurlardan seçilir. YSK tarafından yapılan başvurulara göre değerlendirme yapılır. Memurlara zaten bu konuda bilgilendirmeler yapılmaktadır. 2011 Genel Seçimlerinde Sandık Başkanı görevini yapanlara 100 ile 175 TL arasında bir ücret ödemesi yapılacaktır. Büyük ihtimalle 150 TL net ödeme verilecektir.

Sandık Görevlisi: Her sandık için partiler tarafından belirlenen sandık görevlilileri sandık başında partileri temsil eder ve orada yapılması gereken işlemleri yaparlar. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak genel seçimlerde Sandık görevlileri 50 TL ile 100 TL arasında bir ödeme alacaktır. Geçen referandumda 55 TL verilmişti. Genel seçimlerde büyük ihtimalle 75 TL ödeme verilecektir.

Sandık Görevlisi olabilmek için partilerden birine üye olmanız gerekmektedir. Sandık Görevlileri partiler tarafından seçilmekte ve YSK’ya bildirilmektedir. O sebeple bu göreve gelmek için başvurularınızı üyesi olduğunuz partiye yapmanız gerekmektedir.

secim2011 12 Haziran 2011 Sandık Başkanı ve Sandık Görevlisi Ücretleri

12 Haziran 2011 Genel Seçimleri

Sandık Başkanı – Sandık Görevlisi ve Bina Sorumlularının 2011 Genel Seçimlerinde Alacağı Ücretler

Kurs verilen Sandık Kurulu Başkanının alacağı ücret: 3*56=168 TL

Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyenin alacağı ücret: 2*49=98 TL

Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyesi ile siyasi parti üyelerinin alacağı ücret: 1*49=49 TL

Bina sorumlularının alacağı ücret: 3*56=168TL

 

 • seçimde başkanın yapması gerekenler
 • 10 AĞOSTOSCUMHURBAŞKIN SEÇİMİ SANDIK BAŞKANIN ÜCRETİ
 • 10 ağustos 2014 seçiminde sandık görevlisi kaçç lira alır
 • 2014 cumhur baskanı sandık paraları ödenmesı
 • 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminde sandık başkanı görevini nasıl yapacak
 • betul akbalık
 • cumhur başkanlığı secimleri sandık başkanının görevleri
 • SANDIK BAŞKANININ GÖREVLERİ NEDİR SEÇİMLERDE
 • ysk 10 ağustos sandık başkanları nasıl paraları alacak

9 yorum

 1. ben bı arkadasımın yerıne gttım kagıt onun ustune duzenlenmıstı ama maas bordrosunda benım adım yazıo ben ucretımı alabilirmıyım ?

 2. Tşkler. tam aradığım bilgiler

 3. sandık başkanı sandık görevlilerinin isim ve tc numarasını mutemet dilekçesine işler. görevliler 1 ay sonra istediği herhangi bir halk bankası şubesinden kimliği ile alabilieirler.

 4. bu ücreti nasıl tahsil ediyoruz peki?Elimizdeki kağıtla direkt ilçe seçim kuruluna müracaat etsek paramızı alabiliyormuyuz?

  • @Mert: Geçen seferde 2 uygulama vardı. Seçimden 1-2 Ay Sonraki dönemde ilçe seçim kuruluna gidip adınızı ve hangi paretide olduğunuzu söylediğinizde ödeme yapıyorlardır. Sonrasında ise topu maliyeye attılar. Ben 4-5 ay sonra gidip kaymakamlıktan aldım. Bu sefer nasıl yaparlar bilmiyorum açıkcası. Ama öncelik Seçim Kurulunda yine.

 5. Bende form doldurdum ve bascvvuruda bulundum secimde goevlimiyim degilmiyim bunu nerden ogrencegz ?

  • @Cengiz: Görev yerinizi ve Görev Kağıdınızı size bağlı olduğunuz partinin İl – İlçe başkanlığı verecektir.

 6. 2010 yılında yapılan Referandumda Sandık Görevlisi olarak yer aldım ve 45 TL ödeme aldım. Benim açımdan iyi bir ödeme oldu.

  Bu senede yine 2011 Genel Seçimlerinde görev alacağım. İnşallah iyi bir ödeme yaparlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>