BORSACI YORUMLARINI NEREDEN TAKİP ETMELİYİM?

      Borsayla ilgilenmeye karar veren kişilerin , öncelikle borsa ile ilgili detayları öğrenmeleri gerekmektedir. Yatırım yapmaya karar veren bu kişilerin, merak ettiği ilk konu nasıl borsayı takip etmeliyim ve borsacı yorumlarını değerlendirmeliyim, sorusudur?  İnternetin olmadığı ortamın hemen hemen hiç kalmadığı günümüzde, borsa ve yorumlarını internet üzerinden hemen hemen eş zamanlı, en geç 5 dakikaya kadar rahatça takip etmektesiniz. Peki nasıl güveneceğiz? İnternet üzerinden sahte hesaplar, dolandırıcı site haberlerini her gün duyuyoruz diyeceksiniz. Yasal olarak çalışmakta olan birçok güvenilir site bulunmaktadır. İnternet üzerinden bu siteler ile ilgili bilgilendirme yapan ekonomi siteleri bulunmaktadır. http://finans.co/kategori/ekonomi/borsa

Bu sitelerden kolay ve hızlı bir şekilde borsadaki durumunuzu yönlendirebilir, takibini yapabilirsiniz. Bu sitelerden bazılarından bahsedecek  olursak , Bigpara, Investing, Borsa gündem sitelerinde canlı verilere ulaşabileceğiniz bazı yerlerdir.Borsa hakkındaki yorumlara diğer borsa ile ilgili kişilerin fikirlerine de tecrübeli borsa yatırımcılarından takip edebilirsiniz. Borsayı , sistemin işleyişini iyice öğrendikten sonra hareket edilirse iyi sonuçlar alınacaktır. O nedenle anlamadan,pekiştirmeden işlem yapmamak yararınıza olacaktır.

Borsada kazanmayı amaçlıyorsunuz ama yenisiniz, acele etmez deneyimli kişilerin fikirlerini de değerlendirerek, borsacı yorumlarını takip ederek daha temkinli ilerleyerek kazanma yolunda başlamış olursunuz. borsa da önemli olan kural , bilgi,deneyim ve stratejidir. başlangıçta anlayıp,öğrenmek , deneyim edinerek , kendi stratejinizi oluşturarak kendinize göre geliştirmeniz gerekir. ‘St.Louis FED’ sitesi takip edilebilecekler arasındadır. Ancak başkalarının fikirleri ile tamamen hareket etmemenizde yine fayda olacaktır. Borsacı analizler tahmin yürütür ve yorum sunarlar ancak onların demesiyle piyasa yükselmez ya da düşüşe geçmez. Yorumcu haklı bile çıksa , siz kazanamayabilirsiniz.

Borsaya girmeye karar vermişseniz , sürekli takip ve yorumlama araştırma yapmanız gerekecektir. Kendiniz analizlerinizi yaparak, araştırma sonucunda kar etme imkanınız olacaktır. İnternet sayesinde Dünyada tüm olup bitene anında ulaşabiliyorsunuz. Matriks ve Foreks Bilgi İletişim Hizmetleri sitesinden abonelik paketi alarak takip de yapabilirsiniz. Ekonomi şirketlerinin internet sitelerinden de yine yorumları takip edebilirsiniz

 

Bilgisayar başında az oturacak vaktim var işim genelde dış alanlarda diyorsanız, günümüzün akıllı telefonları size en iyi şartları sağlıyor, telefonunuzla yükleyeceğiniz uygulamalar ile borsayı cebinizde gezdirerek, her an , kolayca takip edebilirsiniz. Yayınlanan hiç bir haberi de kaçırmadan her defasında bildirimleri alarak piyasadaki anlık değişimlere göre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir