Su Bayiliği Veren Firmalar ve Bayilik Başvurusu Şartları

Faaliyet konusunda oldukça önemli bir iş potansiyeli olan su satış firmaları özellikle günümüz şartlarında artık yer altı kaynaklı musluk sularının tüketiminin giderek azalmasına bağlı olarak kullanım alanı oldukça fazlalaşan bir sektör halini almıştır. Hal böyle olunca sadece bir şehirde faaliyet göstermekte olan büyük su firmaları hemen hemen her şehre yayılmaya başlamış bu nedenle bayilik işlemleri oldukça yaygınlaşmıştır. Belirli şartlar doğrultusunda verilmekte olan su bayilikleri firmalar arasında gerek şartları gerekse özellikleri bakımından oldukça farklılıklar göstermektedir.

 Eriklisu Bayiliği ve Erikli Su BAYİLİK ŞARTLARI

Hemen hemen herkesin bildiği bir su firması olan “Erikli su” oldukça büyük yurt dışı ülkelerine ihraç edilmekte olan bir su ürünüdür. Bu nedenle bayilik olanağı oldukça fazladır. Erikli su adına bayilik başvurusunda bulunmak için internet ortamında bulunmakta olan bayilik başvuru formunu doldurarak yada 0 216 636 69 00 numaralı iletişim telefonunda ulaşım saplayarak insan kaynakları bölümü ile yapılan görüşme neticesinde tarafınıza gönderilmekte olan bayilik başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bu başvuru talebinde bulunabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir. Öncelikli olarak bulunduğunuz bölgeye dağıtım yapabilecek kapasitede kapalı bir kamyonet sahibi olmanız gerekmektedir. İkamet ettiğiniz veya dağıtım olanağı sağlayacağınız bölgedeki su satışı yapılabilecek olan market,büfe,bakkallar ile anlaşm içerisinde olmanız ve kişilerin talepleri doğrultusunda su tedarik edebilecek kapasitede yere sahip olmanız gerekmekte,aynı zamanda istenilen suyun zamanında dağıtılmasına olanak sağlamak adına çalışmakta olan personel sayısının yeterli olması gerekmektedir.

Su ihtiyacı sahiplerinin tarafınıza ulaşım sağlayabilmesi adına gerekli tüm teçhizatın eksiksiz olarak temini sağlanmalıdır. Telefon,Faks,Bilgisayar gibi aletlerin tamamının alımının yapılmış olması gerekmektedir. İlgili şartlar sağlanıldığı takdirde yapılan başvuru neticesinde firma tarafından yapılan gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra başvuru talebinde bulunan kişiye olumlu yada olumsuz bir cevap verilmektedir.

Oldukça kar getirici bir meslek grubu olan su bayilikleri firmalar arasında şartları bakımından değişiklik göstermektedir çoğu zaman. Benzer olan tutulacak olan dükkanın yeterli ölçüye sahip olması,deponun ve aracın da yeterli alanlara sahip olması,vergi mükellefi olması,gibi şartların  yanı sıra farklı başvuru şartları da bulunabilmektedir. Örneğin bazı firmalar tarafından bayilik verilecek olan semt civarında başka su firmasının bulunmaması talep edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir