Vakıfbank Hesap No Kartın Neresinde Yazar

Hesap numarası hesap açtırdığınız bankadaki hesabınızın kodudur. Vadeli veya vadesiz hesaplarınız için ayrı ayrı hesap numaraları tanımlanmaktadır. Hatta aynı bankada birden çok hesabınız varsa her birine ait farklı hesap numaraları tanımlanacaktır. Bu hem banka için hem de sizin kendi hesaplarınızı takip edebilmeniz açısından kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca isim benzerliği gibi bir durumda nakit para transferinde problem yaşanmamasını sağlayacaktır.

Vakıfbank’dan vadeli veya vadesiz bir hesap açtığınızda, banka size hesap kartı gönderecektir. Eskiden Vakıfbank bankamatik kartınızın üzerinde hesap numaranız vardı. Ama son yıllarda özellikle güvenlik gerekçesiyle birçok banka gibi Vakıfbankta bankamatik kartlarının üzerindeki hesap numarasını kaldırmıştır. Çünkü eğer bankamatik kartınız çalınırsa çalan kişiler kolaylıkla kartın üzerinden hesap numaranızı öğreneceklerdir. Bu şekilde hesap numaranız kötü amaçlı kullanılabilir. Eğer son kullanım tarihini dolduran eski bir  Vakıfbank bankamatik kartınız varsa kart yenilenme işlemi yapıldıktan sonra artık üzerinde hesap numaranız yazılı olmayacaktır.

 http://www.kredivar.net/vakifbank-hesap-numarasi-no-kartin-neresinde-yazar.html

Tabi birçok bankacılık hizmetini yapabilmek için özelliklede para aktarmak için hesap numaranızı biliyor olmanız gerekmektedir.Herhangibir Vakıfbank şubesine uğrayarak nüfus cüzdanınız veya ehliyetinizle kimlik bildirimi yaparak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank bankamatik kartının üzerinde hesap numarası olmamasına rağmen hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Vakıfbank bankamatik kartınızın üzerinde müşteri numarası bulunur. Yanlız bunu kart numarası ile karıştırmayın. Kart numarası 4 parçadan oluşan 16 hanelik bir sayıdır.Müşteri numaranız kart numaranızın alt bölümde yer almaktadır.

Kartın arkasında da telefon bankacılığı numarası vardır. Vakıfbank telefon bankacılığı numarası 0800 222 0 724’ü tüm operatörlerden ve Türkiye’nin her yerinden başında alan kodu çevirmeden arayabilirsiniz. Telefonda karşınıza çıkan müşteri temcilsine bankamatik kartınızın üzerinde bulunan müşteri numaranızı söylediğinizde hesap numaranızı öğrenebilmeniz için sizi sisteme yönlendirecektir.

Eğer internet bağlantınız varsa bilgisayar, akıllı telefon veya tabletinizi kullanarak Vakıfbank’ın internet bankacılığı hizmetiyle de hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken şey akıllı telefon veya tabletinizden Vakıfbank mobil uygulaması indirmek yada bilgisayarınızdan www.vakifbank.com.tr adresine giriş yapmaktır.  Cep telefon numaranızı kullanarak alacağınız şifre ve müşteri numaranız ile bireysel bankacılık hizmetleri içerisinden hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir