Tüketici Kredileri 48 Ay Vadeli Oldu Mu?

Toplu para ihtiyaçları pek çok zaman bizi sıkıntıya sokmakta ve bu sıkıntıyı da gidermek her zaman kolay olmamaktadır. Hayatın akışı içerisinde her yeni gelişme farklı farklı masraflar doğurmakta ve bu masraflar da insanları çoğu zaman zorlamaktadır. Bunlar arasında; düğün ya da nişan yapmak, tedavi görmek, eğitim için gereken masraflar, seyahate çıkmak durumunda kalmak gibi gelişmeler sayılabilir. Örneklerini daha da çoğaltabileceğimiz bu gelişmelere cevap verebilmek adına akla gelecek en kullanışlı ve makul yol bankalardan kredi çekmek olmaktır.

Günümüzde bankacılık sektörü oldukça gelişmiş ve ülkemizde de pek çok banka hizmet vermeye başlamıştır. Müşterilerine hizmet sunmayı amaç edinen söz konusu onlarca bankanın başlıca hizmetleri arasında ise krediler bulunmaktadır. Pek çok kredi seçeneği arasından en çok tercih edileni ise ihtiyaç kredileri olmaktadır. Her türlü maddi sıkıntı ve nakit ihtiyacımız için başvurabileceğimiz bu kredi seçeneği bizlere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bankadan bankaya değişen farklı faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile ihtiyaç kredileri pek çok kişinin yarasına merhem olmaktadır.

İhtiyaç kredilerinin özelliklerinden bahsedecek olursak:

  1. Kısa vadeli ve düşük tutarlı ihtiyaçlarımız için kullanacağımız kredi türüdür.
  2. Yalnızca gerçek kişilere verilebilmektedir,
  3. Faiz oranları her bankaya göre değişmektedir.
  4. Vade oranları ise kısa bir süre öncesine kadar en çok otuz altı ay iken yeni yapılan düzenlemelerle kırk sekiz aya kadar çıkarılma olanağı kredi kullanacak kişilerin hizmetine sunulmuştur.

48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

Söz konusu bu yeni düzenleme sayesinde artık İhtiyaç kredilerinin maksimum vade süresi 48  aya çıkarılmıştır. Bu sayede kredi alacak kişiler de daha uzun vadelerle daha kolay ödeme şansı bulabilmektedirler.  Vade süresi uzadığı için daha fazla kredi çekme olanağı da bu gelişme sayesinde kredi çekecek kişilere sunulan kolaylıklar arasına girmektedir. Aynı zamanda daha önceki dönemde yani, ihtiyaç kredilerinin vadeleri maksimum otuz altı ayken kredi çeken kişiler için de kredilerini yapılandırarak vade sürelerini uzatma şansı da sunulmaktadır. Bu yeni gelişme ile ödeme şartları da kolaylaşmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir