Emekli Olmak İçin Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Türkiye’de son yıllarda tüm kurum ve kuruluşların Sosyal Güvenlik Kurumu adı altında toplanması emeklilik koşullarının da değişmesini sağladı. Devlet tarafından bu yıl yürürlüğe giren torba yasa ile toplu olarak pirim borcunun ödenmesi ile emekli olma hakkı tanınmıştır. Önceki dönemlere ait pirim borçlarınız birikmişse bankalar ile anlaşarak emeklilik kredisi alabilirsiniz. Böyle aldığınız toplu nakit para ile prim borcunuzu kapatarak kısa sürede emekli olma hakkından faydalanabilirsiniz. Başta Halk Bank olmak üzere ING Bank, Ziraat bankası, Aktif Bank, İş Bank, Garanti Bankası, Akbank ve Deniz bank gibi birçok banka sizi emekliliğiniz için desteklemektedir.


Bilgi: http://www.kredivebanka.com/konu/kredi-basvurusu/


Yeni Yasa İle Emeklilik Hakkı Nasıl Kazanılır?

Emeklilik yaşı dolmuş ancak birikmiş prim borçları nedeniyle emekli olamayan esnaf ve çiftçiler Sosyal Güvenlik Kurumunun bankalarla ortaklaşa yürüttükleri emeklilik kampanyası adı altında düzenlenen kredi fırsatlarını kullanarak kısa süre emekli olabilirsiniz. Uygun faiz oranları ve ödeme vadeleriyle özellikle Bağ Kurlulara çeşitli kredi imkanları sunulmaktadır.

%0.15- %0.25 faiz oranları ile kredi veren banklar müşterilerinin nakit ihtiyacı kadar kredi vermektedir. Uzun vadeli ödeme imkanı sunan bankalar borçluları zor durumda bırakmadan rahatça ödemelerini yapabilmesi için çeşitli kampanyalar düzenlemiştir. Yürürlüğe giren yeni Torba yasası ile emeklilik yaşını dolduruş kişiler bankalardan çektikleri kredi ile önceki dönemlere ait prim borçlarını kapatıp emekli olabilirler.

Kredi Çekerek Emekli Nasıl Olunur?

Prim borcu birikmiş kişiler öncelikle eski borçlarını yeniden yapılandırma yoluna giderek yeni bir ödeme düzeni oluşturmaları gereklidir. Bankadan aldıkları kredi ile borcunu katan kişi gerekli koşulları tamamladıktan sonra emekli olmaya hak kazanır. Emekli olan vatandaş bankaya olan borcunu ise emeklilik maaşından ödeyecektir. Geri ödeme taksitleri çekilen kredi miktarına göre belirlenir ve emeklilik maaşından kesilir. Emeklilik kredisi ile kısa sürede emekli olabilen vatandaşlar uzun vadede borçlarını sıkıntı çekmeden ödeyebilecektir. Belli bir süre maaşı kesilen kişi borçlarının bitmesi halinde emekli maaşını eksiksiz olarak almaya başlayacaktır. Emeklilik kredisi hem Sosyal Güvenlik Kurumunun alacaklarını tamamlaması hem de vatandaşların kolay yoldan emekli olabilmesi bakımından büyük kolaylık sağlar.

Kaynak: http://www.kredivebanka.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir